Akrapovič do triletnega sodelovanja z MXGP-jem

7. 3. 2018 | Jaka Završan

Tisti z ostrim očesom, ki ste spremljali uvodno dirko svetovnega prvenstva v motokrosu v Argentini, ste že lahko zasledili sodelovanje Youthstreama, pokrovitelja dirk MXGP-ja, in Akrapoviča.

Youthstreamu in slovenskemu podjetju se bosta poti križali vsaj do leta 2020 na vseh dirkah svetovnega prvenstva in tekmah pokala narodov. Da smo Slovenci lahko izjemno ponosni na podjetje s sedežem v Ivančni Gorici, priča podatek, da so do zdaj v avto in motošportu osvojili že 119 naslovov svetovnega prvaka. Zanimivo je tudi to, da bodo letos na izpuhu tovrstne znamke v elitnih razredih motokrosa nastopali prav vsi, ki so lani z njim osvojili naslov. To so Kiara Fontanesi v razredu WMX, Pauls Jonass v razredu MX2 in Antonio Cairoli v razredu MXGP.