Dakar 2015, 8. etapa: drama za vodilnega Barredo

12. 1. 2015

Joan Barreda (Honda) očitno ne bo zmagovalec letošnje dirke; po polomljenem krmilu je danes imel še dodatne tehnične težave, zato ga je do cilja privlekel Jeremias Israel Esquerre. V primerjavi z Marcom Como (KTM) je izgubil kar eno uro in pol.

V kaotičnem dnevu, saj so morali organizatorji zaradi padavin prekiniti dirko po 378. kilometru, je prečkanje slanega jezera Uyuni zahtevalo več odstopov, med njimi tudi Jordija Villadomsa in Alessandra Botturija. Zmagal je Pablo Quintanilla (KTM), saj je Juana Pedrera (Yamaha) prehitel za pičlih 11 sekund, Slovak Svitko (KTM) pa je zaostal še za dodatno sekundo.

Miran Stanovnik je včeraj očitno dobro skrbel za gume, saj jih je danes moral odstopiti Comi. Coma je bil danes na koncu deveti, naš Puščavski lisjak pa 22. S tem rezultatom se je uvrstil na trenutno 25. mesto v skupni razvrstitvi.

»Organizatorju je s pomočjo vremena uspelo pripraviti res težko maratonsko etapo,« je po vrnitvi v Iquique dejal Miran Stanovnik, ki je v težkih razmerah pokazal svojo borbenost in končal na odličnem 22. mestu. »Zjutraj smo oblekli mokro opremo in se pri treh stopinjah nad ničlo zapodili preko slanega jezera. Hitrosti so se gibale okrog 170 kilometrov na uro, včasih je bilo zaradi visoke vode treba upočasniti in s pametjo izbirati smer. V cilju trenutno 40 stopinj Celzija. Zares nora etapa.«

Več o avtomobilistih, ki so imeli danes dan brez dirkanja, pa na strani Avto magazina.