Enduro, Kaposvar: Slovenci odlični v prvenstvu Alpe Adria

6. 6. 2012

Na dirki za državno prvenstvo v enduru se je borilo štirinajst Slovencev, ki so dosegli lepe rezultate tudi v regijskem prvenstvu Alpe Adria.

Alpe-Adria, pa tudi državno prvenstvo v enduru, se je nadaljevalo z dvema dirkama v kraju Kaposvar na Madžarskem. Med 164 nastopajočimi je štartalo 14 slovenskih voznikov, ki so dirkali v štirih kategorijah za državno prvenstvo in prvenstvo Alpe Adria.

Krog, dolg 42 km, je tudi tokrat potekal samo po naravnem terenu. Proga je bila prašna, trda, večinoma speljana po gozdu, vreme pa prvi dan oblačno, drugi dan pa vroče. Enduro test je bil v gozdu, 'cross' test pa na odprtem terenu, polnem prahu, oboje tik ob parkirnem prostoru voznikov.

Vozniki so imeli na razpolago 90 minut za krog. V soboto so vsi, razen veteranov, ki so vozili krog manj, morali odpeljati 4 kroge (torej po 6 ur dnevno), v nedeljo pa so vsi odpeljali 3 kroge.

V prvenstvu Alpe-Adria se je po dveh dneh zmage veselil Jaka Seles, drugega mesta pa vsak v svojem razredu Kragelj in Tepuš.

V državnem prvenstvu so po razredih zmagali: Seles, Kragelj, Tepuš in Barušič. Trenutno stanje v skupnem točkovanju si lahko ogledate na www.amzs-sport.si.