Jaka Seles slavil na enduro dirki v Pecsu

14. 5. 2012

Na Madžarskem blizu kraja Pecs, tik ob narodnem parku, sta potekali tretja in četrta dirka letošnjega državnega enduro prvenstva. Dirka se je točkovala tudi za prvenstvo Alpe Adria. Udeležilo se jo je nekaj čez 100 voznikov iz petih držav, ki so se pomerili na odlični progi v spremenljivih vremenskih razmerah, ki so zaznamovale minuli konec tedna.

Prvi dan je bilo vroče in sončno. Vozniki so odpeljali 4 kroge po 40 km po zelo razgibanem terenu. Za vsak krog so potrebovali 95 minut, za vožnjo celotnega dne pa približno 6 ur. Motokros test je bil dolg 1.500m, enduro test pa 4.000m. Zmagovalci prvega po posameznih kategorijah dne so bili: E1 - Seles, E2 - Vrhovc in E3 - Ferlinc.

Čez noč in še v nedeljo dopoldne je deževalo, bilo pa je tudi zelo hladno, tako da je bila proga skrajšana na 20 kilometrov, posledično pa je tudi odpadel test na motokros progi. Čas kroga je ostal enak kot prvi dan. Vozniki so prepeljali 3 kroge. Že na štartu se je število voznikov prepolovilo. Za državno prvenstvo je tako štel le razred E1, kjer je zopet zmagal Seles Jaka.

Po dveh dneh je bila skupna razvrstitev za državno prvenstvo nespremenjena: E1 - Seles Jaka, E2 - Vrhovc Aleš in E3 - Ferlinc Albert.

Tudi v točkovanju za Alpe Adria prvenstvo so se slovenski vozniki veselili uspehov:

Razred E1: zmaga Selesa, 3.mesto Podvratnik, Razred E3: 2. mesto Tepuš