Jermanova ekipa najboljša na svetu

17. 9. 2009 | Matevž Hribar

Ekipa Yamaha Austria Racing Team (YART), v kateri vozijo Steve Martin, Gwen Giabbani in Igor Jerman (MD Depala vas), je že dirko pred koncem osvojila prvo mesto na svetovnem prvenstvu v vztrajnostnih dirkah.

Na 24-urni dirki na dirkališču Magny Cours v Franciji so sicer imeli nekaj tehničnih težav z menjalnikom Yamahe YZF-R1 in iz prvega padli na sedmo mesto, se prebili spet do tretjega, po dvajsetih urah dirke pa jim je motor spet odpovedal in vrniti so se morali v bokse. Tik pred koncem dirke so se zopet podali na stezo in se uvrstili na 35. mesto, kar je bilo dovolj za osvojitev dveh dodatnih točk v skupnem seštevku. Ekipa, ki si je v sezonah 2006 in 2008 že privozila dve drugi mesti, je tako že dirko pred koncem sezone (zadnja bo novembra v Katarju) nabrala dovolj točk za zmago na svetovnem prvenstvu.

Igor Jerman: »Ker smo letos začeli z novim motociklom in novimi gumami, torej s povsem novim kompletom, je bilo letošnje leto kar težko. Pred začetkom smo imeli veliko testiranj, delali smo res trdo, da nam je uspelo nastaviti motocikel za Michelinove gume. Sezona je bila odlična: razen na zadnji dirki nismo imeli težav in zelo smo zadovoljni z novo R1. Že lani smo si želeli zmage v skupnem seštevku in ker smo se res potrudili, nam je uspelo. Vesel sem za Mandy-ja, saj je ustvaril odlično ekipo, ki si zasluži uspeh.«

Mandy Kainz, vodja moštva YART: »Prišli smo zmagat in uspelo nam je. Želeli smo sicer zmagati na vseh dirkah, kar nam na zadnji ni uspelo, a smo vseeno veseli. Ekipa YART je že osvojila dve drugi mesti in res smo težko čakali skupno zmago. Dokazali smo, da je nova Yamaha najboljši motor v prvenstvu, saj se je preko sezone izkazala za zelo prilagodljiv in hiter motocikel na vseh dirkališčih. Rad bi se zahvalil odlični ekipi, ki se je trudila na vsaki dirki in predvsem vsem dirkačem za inteligentno dirkanje, ki nam je prineslo dovolj točk. Velika zahvala za podporo gre tudi Yamahi.«