Minimoto: Medoš na Vranskem poskrbel za veselje

5. 8. 2013

Na AMZS centru varne vožnje na Vranskem je bilo ta konec tedna evropsko prvenstvo v minimotu. Tekmovalci iz devetih evropskih držav so se za naslove evropskega prvaka potegovali v šestih različnih kategorijah, med nastopajočimi pa je bilo tudi šest slovenskih voznikov.

Največ veselja za slovenske ljubitelje dirkanja je bilo v razredu senior open 50. Jani Medoš je prvi dve vožnji zaključil na četrtem mestu, v drugi vožnji je uvrstitev na stopničke izgubil prav na ciljni ravnini. A to je bila potrditev, da lahko poseže zelo visoko. In to je tudi storil,  tretjo vožnjo je namreč končal kot tretji. Tudi v tej vožnji je sicer boljše mesto izgubil tik pred ciljem. Kljub temu je tretje mesto zadoščalo za skupno tretje mesto v prvenstvu in s tem prvo uvrstitev na zmagovalne stopničke  na evropskem minimoto prvenstvu. »Pred samo dirko sem si želel uvrstitve v prvo polovico. Kot se je izkazalo je bil cilj postavljen prenizko, saj sem se lahko potegoval za stopničke, česar sem zelo vesel. Resda sem skupno drugo mesto izgubil za vsega tri stotinke, a kljub temu sem z doseženim zelo zadovoljen« je po dirki povedal Medoš. Naslov prvaka je osvojil Italijan Michael Carbonera pred rojakinjo Roberto Ponziani. S petim mestom je slovenski uspeh dopolnil Jan Poropat, Nejc Šipek je bil kljub odstopu v prvi vožnji skupno deveti, Andraž Hriberšek pa se je uvrstil na 11. mesto. V kategoriji senior open 40 je slavila italijanka Chiara Cavozza.

Dva slovenska predstavnika sta bila tudi v kategoriji najmlajših voznikov junior A. Enej Logar je osvojil skupno šesto, Blaž Jerman pa sedmo mesto. Po zelo napetih dirkah je naslov prvaka osvojil Elia Bartolini, drugo mesto pa je osvojil Matteo Boncinelli.

V kategoriji junior B je zmaga prav tako odšla v Italij, osvojil jo je Rafaele Fusco. Italijansko prevlado je v kategoriji Mini GP 50 potrdil Nicholas Spinelli, ki pa je imel težko pot do naslova prvaka. Omogočil mu jo je predvsem rojak Kevin Zanoni, ki je v dveh vožnjah padel, v odločilni prav v zadnjem krogu, ter ostal brez mesta na zmagovalnem odru.

Edina kategorija, kjer niso slavilio Italijani je bilakategorija Honda NSF 100. Suvereno je zmagal Čeh Filip Salač pred Nemcem Kevinom Orgisem  in Fincem Peetujem Paavilainenom.

Ker je v preteklosti iz tega tekmovanja kar nekaj voznikov prišlo tudi do najvišje ravni moto GP lahko pričakujemo, da bomo za katerega izmed voznikov, ki je bil tokrat na Vranskem, v prihodnjosti še slišali.

Na priloženi sliki je jani Medoš (številka 28), na drugi pa Luca Pirotti (39), Michael Carbonera (84) in Jani Medoš (28).