Nastran drugi na evropskem prvenstvu

27. 8. 2008

Na dirkališču pri mestecu Greinbach si je Uroš na kvalifikacijah izboril prvo štartno mesto, na dirki pa je bil drugi. V skupnem seštevku letos zelo konkurenčnega prvenstva je trenutno na sedmem mestu.

Peta dirka za evropsko prvenstvo je potekala preteklo nedeljo, 24.08.2008, v sosednji Avstriji v mestecu Greinbach. Muhasto vreme je dirkačem narekovalo težke pogoje. Zaradi sobotnega dežja sta bila offroad dela steze precej razmočena in vmesni asfaltni ovinek popolnoma blaten. Uroš Nastran je imel z vremenom srečo, saj je vse dirke odpeljal v suhem, tako v soboto na kvalifikacijah, kot tudi v nedeljo.

Že v soboto na prostih treningih brez merjenja časa je bil Uroš zelo hiter. Na kvalifikacijah si je uspel privoziti v zadnjem krogu prvo štartno mesto. Svojo pozicijo je samo še potrdil, ko je zmagal tudi na kvalifikacijski dirki.

V nedeljo se je steza po nočnem deževju počasi osušila, offroad pa je seveda ostal zelo razmočen. Tekmovalci so na asfaltni ovinek med obema offroad deloma proge, nanesli veliko blata, tako da je bilo možno oziroma dokaj varno peljati skozenj le po eni liniji. Uroš je na prvi dirki na tem mestu storil napako, ki ga je stala mesta. V nadaljevanju dirke je zaradi ponovne napake izgubil še eno mesto in pripeljal v cilj kot tretji tik za hrvaškim tekmovalcem Viktorjem Bolšecem in Italijanom Luco D'Addatom, ki je v tej dirki zmagal. Prvi trije so v cilj pripeljali z veliko prednostjo pred zasledovalci.

V drugi dirki je Uroš odlično štartal, vendar je bil na delu steze, kjer je v soboto na treningih močno padel, prepočasen, kar ga je stalo kar dveh mest v prvih dveh krogih. Z borbeno vožnjo je uspel nadoknaditi eno izgubljeno mesto in tako dirko končal na drugem mestu. Skupno je bil drugi in je trenutno v skupnem seštevku za evropsko prvenstvo na sedmem mestu.

Uroš se je veselil svojega uspeha: »To je moja najboljša uvrstitev na evropskem prvenstvu. Zelo sem vesel, da se je vse izšlo po pričakovanjih. Zahvalil bi se mehanikoma in vsem sponzorjem, še posebej podjetjema Remius, poslovno svetovanje, ki mi omogoča udeležbo na evropskih prvenstvih in Zupin moto-sport-u za odličen motor. Upam, da se bom lahko udeležil naslednje dirke za evropsko prvenstvo v Andori, ki bo 21.09.2008, ponovil dober rezultat in se na lestvici povzpel še za kakšno mesto.«

Uroša bomo lahko prišli spodbujat v Logatec, 7.9.2008, ko bo ponovno potekala dirka za državno prvenstvo in tudi za pokal Alpe Adria hkrati. V obeh točkovanjih je Uroš trenutno vodilni. Že prihodnji vikend, 31.08.2008, pa se bo ponovno udeležil avstrijskega prvenstva.