Nastran zmagal na Intercupu

27. 6. 2008

Uroš Nastran je prvi Slovenec, ki je zmagal na avstrijskem prvenstvu v supermotu.

Uroš je za ta vikend načrtoval udeležbo na dirki za evropsko prvenstvo v Španiji, a je bil žal njegov dirkalnik obnovljen in pripravljen za dirkanje šele v petek. Vseeno se mu je uspelo udeležiti dirke za Odprto avstrijsko prvenstvo, ki se je to nedeljo, 22.06.2008, odvijala v vasici Neutal, v Avstriji. Z obnovljenim motociklom pa so se ponovno začeli nizati vrhunski rezultati!

Celotno dogajanje je potekalo le v nedeljo in ne že dan prej, kot smo tega vajeni z domačih in evropskih dirk. Že na prostem treningu se je pokazalo, da je Uroš zelo hiter, saj je bil za pol sekunde hitrejši od zasledovalcev. Na kvalifikacijah mu nekako ni uspelo najti prostora za hiter krog in tako se je uvrstil na tretje štartno mesto.

V prvi vožnji je odlično štartal, povedel in brez težav vodil od štarta do cilja. V drugi vožnji se je že takoj po štartu s tretjega prebil na drugo mesto, uspešno obdržal motocikel na stezi, tudi ko se je eden od sotekmovalcev zaletel vanj, in v cilj pripeljal tik za zmagovalcem.

Na avstrijskem prvenstvu velja nekoliko drugačno pravilo kot smo ga vajeni, saj v primeru enakega števila točk ne šteje več uvrstitev druge vožnje, ampak je skupno bolje uvrščen tisti tekmovalec, ki ima manjši zaostanek. Tako je Uroš postal skupni zmagovalec dirke ter tudi prvi Slovenec, ki mu je uspelo zmagati na Avstrijskem odprtem prvenstvu (Inter cup)!

Po zmagi se je takole veselil:

»Maksimalno sem zadovoljen z motorjem, ki so mi ga pri Zupinu v Nemčiji sedaj zares dobro pripravili. Upam, da tako tehničnih težav kot sem jih imel sedaj na nekaj dirkah, ne bom imel več. Vesel sem, da se mi je uspelo udeležiti vsaj te dirke, ker je bilo za pot na dirko v Španijo žal že prepozno. Današnja zmaga je moja najboljša uvrstitev v karieri, saj je tu konkurenca zares močna. Naj samo omenim, da na tem prvenstvu vozi tudi ameriški prvak v supermotu, Jürgen Künzel, ki se udeležuje tudi dirk za svetovno prvenstvo in še veliko podobnih imen.«

Pred Urošem je naporen urnik. Predvidoma je naslednja dirka, ki se je bo udeležil, dirka za evropsko prvenstvo, 13.07.2008, na Sardiniji, vikend za tem pa že dirka za pokal Alpe Adria na Madžarskem, kjer je Uroš vodilni v skupnem seštevku.