SP SS 600: Skubic sedemnajsti

11. 7. 2010

Boštjan Skubic, cestnohitrostni motociklistični dirkač iz Ljubljane, je na dirki svetovnega prvenstva razreda 600 supersport v Brnu danes osvojil 17. mesto.

36-letni Skubic je v petek na treningu grdo padel in precej poškodoval svojo dirkalno Yamaho R6, a mehaniki iz ekipe Inotherm Yamaha Racing Team so uspeli čez noč motor spraviti v red do te mere, da je Skubic uspešno prestal sobotne kvalifikacije in se uvrstil na 22. štartno mesto.

Skubic je s svojimi časi in z delom na motorju še nekoliko napredoval med današnjim jutranjim ogrevanjem, na popoldanski dirki pa sicer slabo štartal a uspel na koncu napredovati do težko prisluženega 17. mesta med najboljšimi dirkači sveta. Skubic je bil z doseženim po koncu dirke sicer zadovoljen, a kot sam pravi, ostaja grenak priokus, da bi brez petkovega padca lahko bil še nekaj mest višje in s tem prišel do točk za svetovno prvenstvo, kar je bil sprva njegov cilj.

"Dirka je bila naporna. Predvsem vročina je zdelovala tekmovalce, saj je bilo peklensko vroče. Mislil sem, da se bom skuhal pod debelim usnjenim kombinezonom, in če bi ne imel s seboj na motociklu osvežilnega napitka, ki sem ga sesal po cevki, bi najbrž odstopil pred koncem dirke. Kar se tiče moje uvrstitve, me spreletavajo mešani občutki.

Pred dirko sem štartal na točke svetovnega prvenstva, torej na uvrstitev med najboljšo petnajsterico, kar mi je ušlo za dve mesti. S tega stališča nisem najbolj zadovoljen, po drugi strani pa sem zasedel 17. mesto med svetovno elito, kar je seveda na nek način spodoben rezultat, ki se ga ne bi sramoval noben dirkač - vesel sem tudi, da sem ob koncu dirke pripeljal fantom iz moštva cel motocikel in jim s tem prihranil veliko dela, saj že ta konec tedna motor pošiljamo v Ameriko, kjer bom nastopil na dirki v Laguni Seci v Kaliforniji na isti dan kot dirkači v razredu Moto GP, " je povedal Skubic, sicer sokomentator dirk razreda Moto GP na Pop TV, ki je za konec še priznal, da je dirkati na svetovnem prvenstvu mnogo težje kot pa komentirati dirke.