Speedway: Velika nagrada Slovenije

26. 9. 2007

Zmaga v Krškem prinesla Dancu Nickiju Pedersenu tudi naslov svetovnega prvaka.

V Krškem je v soboto, 22.9., potekal veliki speedway spektakel. Na stadionu Matije Gubca je pred 7000 gledalci prepričljivo zmagal Danec Nicki Pedersen, s čimer je že postal svetovni prvak letošnje sezone. VN Slovenije je osvojil pred drugouvrščenim Britancem Scottom Nichollsom in tretjim najboljšim, Norvežanom poljskega porekla Runom Holtom.

Matej Žagar je končal na 11. mestu. Imel je precej smole, saj mu je v prvi vožnji na štartu razneslo motor. Že v naslednji vožnji je pokazal, kaj zna ter osvojil prvo mesto. Nato je bil trikrat na tretjem mestu, zato se ni uvrstil v polfinale. Žagar je zdaj, eno dirko pred koncem prvenstva, na 14. mestu, svojega razočaranja nad težavami z motorjem pa ni skrival.