SUPERBIKE: Monza

11. 5. 2008

Na današnji dirki prvenstva Superbike je prvič v svoji karieri na najvišjo stopničko stopil Nemec Max Neukirchner (Alstare Suzuki). Ob tem je njegova zmaga tudi nasploh prva zmaga nemškega dirkača v razredu Superbike.

Tako spektakularne in napete dirke že dolgo nismo videli, brez sodobne tehnike, ki omogoča natančno merjenje časa bi le s težavo določili zmagovalca. Neukirchner je na prvi dirki za 0, 058 sekunde ugnal Hago, ki je svojo Yamaho ožemal do nezavesti. Na tretjo stopničko je stopil vodilni v svetovnem prvenstvu Troy Bayliss (Ducati), četrti pa je zopet s Suzukijem Japonec Kagayama. Z enjastega mesta je svojega Ducatija na peto mesto pripeljal Max Biaggi. Prva Honda je ciljno črto prevozila šele šesta (Kiyonari).

Suzuki je očitno pripravil zares močan stroj saj je Haga po dirki povedal, da se mu je zdela njegova Yamaha v primerjavi z močjo Suzukija na ravninah kot 250 kubični motor.

Na drugi dirki sta si prvi dve mesti ponovno priborila Neukirchner in Haga, le da je bil vrstni red zamenjan. Razlika je bila tokrat še nekoliko manjša, vsega 0, 009 sekunde, kar je tudi peti najtesnejši izid v zgodovini prvenstva. Verjetno bi tretje mesto ponovno pripadlo Baylissu (navijači so ga v zadnjem času poimenovali kar 'avstralski maestro'), a ga je na njegovo nesrečo izdal motor. Junak dirke je brez dvoma japonec Kiyonari, ki je v zadnjem krogu pred vstopom v ovinek Parabolica vozil na prvem mestu. Na koncu je bil tretji, četrti pa je bil Nieto-Suzuki, ki je prav tako del dirke vozil na prvem mestu. Najhitrejši Ducati je v cilj prispel šele peti, jezdil ga je Michel Fabrizio.

Monza je v srcih večine dirkačev prav zaradi najbolj napetih dvo, tro in več bojev eno izmed najljubših dirkališč, vzdušje je tam vedno prepojeno s čustvi in pravim športnim duhom. to navsezadnje potrjuje tudi rekordna množica 112.000 gledalcev, ki so svoje favorite spodbujali ves konec tedna.