Uspeh Slovencev na Alpe-Adria

13. 5. 2009

V nedeljo, 10. maja, se je na hrvaškem dirkališču Grobnik odvijala druga letošnja motociklistična preiskušnja Alpe-Adria. Nastopili so štirje slovenski dirkači in sicer Luka Dečko v razredu stocksport 600, Dejan Šenk in Boštjan Pintar v razredu supersport 600, ter Marko Jerman v razredu stocksport 1000.

Prvič je slovenska himna zaigrala po dirki stocksport 600, kjer je prvo zmago v svoji karieri slavil Luka Dečko. Nato je sledila dirka v razredu stocksport 1000, kjer je vso konkurenco premagal tudi Marko Jerman. Kljub številnim prehitevanjem in vožnjo na limitu je Jermanu tokrat roka zdržala, zaradi katere je moral predati boj na prvi dirki sezone na Madžarskem.Tako je že drugič v istem dnevu zaigrala slovenska himna.

Da je himna zaigrala še tretjič, pa je poskrbel Boštjan Pintar v razredu supersport 600. Pintar je slavil že na prvi dirki letošnje sezone, tokrat pa je štartal iz najboljšega štartnega mesta in bil povsem brez konkurence, saj je zasledovalec v cilj pripeljal kar z 10-sekundnim zaostankom. V tem razredu je nastopil tudi Dejan Šenk, ki pa ni imel sreče z pravo izbiro pnevmatik in tako končal dirko na enajstem mestu.

Po naporni dirki prvenstva Alpe-Adria je sledila še vstrajnostna dirka 200 milj Grobnika, kjer sta timsko nastopila Pintar in Šenk z Yamaho R6. Do zadnjega postanka sta bila vseskozi na drugem mestu, nato je Šenk prehitro zapeljal skozi bokse in tako dobil 30 sekundno kazen, katera ju je porinila na končno tretje mesto. V tej dirki je Pintar napravil tudi osebni rekord v tem razredu in sicer z časom 1:31.9.

To je bil najuspešnejši vikend za slovenske dirkače na hrvaškem Grobniku. Naslednja dirka bo 24. maja na češkem dirkališču Brno.