WSBK: Na prvi dirki sezone slavil Checa

27. 2. 2011

Na drugem koncu sveta se je ponoči po našem času odvila prva dirka letošnjega prvenstva Superbike. Uspešen je bil tudi Marko Jerman s Triumphom.

Obe uvodni dirki je dobil Carlos Checa z Ducatijem, obakrat pa je tik za njim končal aktualni prvak Max Biaggi z Aprilijo. Na prvi dirki se je dobro odrezal tudi BMW, ki ga je Haslam pripeljal na tretjo stopničko, četrti je bil Francoz Laverty, peti pa povratnik iz MotoGP Marco Melandri (oba z Yamaho)

Na drugi dirki je bil tretji Melandri (Yamaha), sledila pa sta mu še Rea (Honda) in Haslam z BMW-jem.

V razredu Supersport je rekorder dirkališča Grobnik Marko Jerman s Triuphom Daytono 675 dirko končal na 17. mestu, po tem, ko je staratal s 25. štartnega mesta, prve točke pa je izgubil le za dobre pol sekunde.

MaT

Novo na Metroplay: Ko se govori o hierarhiji, je že prepozno | Bine Volčič in Žiga Faganel