Yamahin nepozabni vikend treh svetovnih prvakov

25. 10. 2009

Nedelja, 25. oktober 2009, bo v Yamahini zgodovini ostala zapisana kot najuspešnejša dirkaška nedelja vseh časov.

Najprej je Valentino Rossi v Maleziji osvojil deveti naslov in četrtega za Yamaho v kraljevem razredu MotoGP, nato pa so na drugem koncu sveta pobrali smetano še v Portugalskem Portimau, kjer se je zaključila sezona dirkanja v Superbike in Supersport prvenstvu.

Za veselje v Yamahinem taboru sta poskrbela Britanec Cal Crutchlow, ki je osvojil naslov svetovnega prvaka v kategoriji Supersport 600 in prekinil Hondino nadvlado v tem razredu, nato pa še Američan Ben Spies, ki je osvojil naslov v prvenstvu Superbike.

Pravzaprav je prav Ben, ki se drugo leto seli v MotoGP k Tech3 Yamahi, privozil prvi naslov Yamahi v vsej zgodovini dirkanja v razredu Superbike. Veliki poraženecdirke Noriyuki Haga pa bo na svoj prvi naslov očitno moral še počakati vsaj eno leto.

PEK

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol