MXGP: Gajser v Latviji zmagal kljub padcu

1. 5. 2016

Tim Gajser (Honda) je v Latviji še enkrat dokazal, da z njim ni šale. Kljub padcu v drugi vožnji je v Latviji navdušil z dvema zmagama (kvalifikacije in prva vožnja) ter na koncu po lastni napaki osvojil še četrto mesto. Vse skupaj je bilo dovolj za skupno zmago, predvsem pa bode v oči dejstvo, da je v drugi vožnji napredoval kar 18 mest!

"Bila je moja neumna napaka," je po cilju povedal Gajser, počasen posnetek televizijske kamere pa je pokazal, da sta imela z rdečo Hondo tudi veliko sreče. Nemec Max Nagl je namreč povozil njegov motocikel, nato pa pristal na tleh tik ob našem adutu. Kljub padcu je na prvi od serije evropskih dirk osvojil 43 točk, točko manj si je prislužil italijanska legenda Antonio Cairoli (KTM), dve manj pa aktualni svetovni prvak v razredu MXGP Francoz Romain Febvre (Yamaha).

S tem uspehom je Gajser z 259 točkami še vedno drugi, toda Febvre ga vodi samo za eno točko! Prihodnja dirka bo že čez en teden, saj bo VN Nemčije na sporedu že 8. maja.