To so finalisti izbora za Evropski avto leta 2020

25. 11. 2019 | Jure Šujica

Med sedmerico kar dva električna predstavnika.

Izbor za Evropski avto leta velja za najpomembnejši tovrstni izbor na stari celini. Poteka že od leta 1964, od tedaj pa je redno spremljal in pomagal vzpostaviti nove trende v avtomobilski industriji. Nenazadnje mu je lansko leto sledila pomembna prelomnica, saj je prvič v zgodovini prestižen naziv osvojil električni avtomobil Jaguar I-Pace.

Danes so organizatorji objavili seznam sedmih finalistov, izbranih tudi na podlagi tradicionalnega preizkusa v danskem mestu Tannis, katerega sta se udeležila tudi naša Sebastjan Plevnjak, sicer edini predstavnik žirije izbora iz Slovenije, in Saša Kapetanovič. Med 30 vozili, kolikor jih je žirija uvrstila v širši izbor, se je v finale uvrstila naslednja sedmerica:

• Toyota Corolla

Sedmerico finalistov bodo še enkrat medsebojno primerjali, in sicer 17. in 18. februarja na poligonu CERAM v kraju Mortefontaine, nedaleč od Pariza. Razglasitev zmagovalca bo nato tradicionalno razglašena na predvečer otvoritve avtomobilskega salona v Ženevi v začetku marca.