Gorske dirke: Stankovič za uvod kar četrti

2. 5. 2012

Vladimir Stankovič je na svoji prvi dirki v tovarniškem prototipu Osella FA30 osvojil odlično četrto mesto! Za tretje mesto na avstrijski dirki Rechberg mu je zmanjkalo zgolj 1,7 sekunde!

Stankovič (AK VAMA Sport) je na svoji uvodni dirki s tovarniškim prototipom Osella FA30 osvojil odlično četrto mesto, še bolje pa mu je kazalo med treningi, saj je iz 11. mesta v prvi vožnji napredoval do 6. mesta v drugi in kar 3. mesta v tretji. Na dirki mu je za tretje mesto zmanjkalo zgolj 1,7 sekunde, zanimiva pa je povprečna hitrost našega najhitrejšega gorskega dirkača, ki je znašala okrog 146 (prva vožnja) oziroma 144 km/h (druga).

Zmagal je sicer evropski prvak Simone Faggioli (Osella FA30) pred Italijanom Bormolinijem in Čehom Benešem. (AM)