Dušan Lukič: Zaupanje in denar

23. 2. 2013
Deli
Dušan Lukič

Tako kot že več kot desetletje ste tudi konec lanskega leta lahko izbirali najboljše avtomobile v posameznih kategorijah naše akcije Najboljši avtomobili.

To, da smo dobili deset zmagovalcev desetih kategorij, je sicer pomembno, še bolj pa smo vam hvaležni, da nam ob tem odgovorite še na vprašanja o tem, kaj si mislite o posameznih avtomobilskih znamkah, letos pa (le tisti, ki ste glasovali na spletu) še na nekaj dodatnih vprašanj o svojem odnosu do avtomobila. Tistim, ki ste v raziskavi sodelovali, najlepša hvala. Brez vas je ne bi bilo!

Nekaj zanimivosti iz raziskave: polovica si vas ne predstavlja, kako bi preživeli brez avtomobila. Glede na to, v kakšnem stanju je slovenski javni prevoz zunaj (večjih) mest, to seveda ni presenetljivo. A kljub temu zanesljivost pred obliko postavlja le četrtina anketirancev, cena pa je najpomembnejši dejavnik za manj kot desetino.

In kako jih izbirate: največ pozitivnih odgovorov na vprašanje, kje dobite najzanesljivejše informacije (kar tri četrtine), ste namenili testom v avtomobilističnih revijah, sledijo članki o novih modelih (novice), potem avtomobilistične TV-oddaje, spletne strani avtomobilističnih revij in pogovor s krogom tistih okoli vas, ki jim najbolj zaupate. Zanimivo: dnevni časopisi in njihove avtomobilistične vsebine so daleč zadaj, za katalogi, pogovori s prodajalci, sejmi, blogi in forumi. Očitno jim ne zaupate, tako kot očitno ne moremo zaupati tistim, ki naj bi pri nas skrbeli za prometno varnost. To, kar si je namreč privoščil generalni direktor Slovenske policije Veniger, ki je od policistov zahteval (z okrožnico), da izrekajo več kazni, in jih grajal, ker so jih izrekli premalo, kaže, da mu je popolnoma vseeno (pa ne le njemu) za prometno varnost. Pomemben je, to je zdaj dokončno jasno, le denar. In takšni ljudje na čelu policije nimajo kaj iskati. Tam naj bi vendarle sedeli preudarni, ki se spoznajo na svoje delo. Takšni, ki jim je mogoče zaupati ...