AA: Marko Jerman postavil rekord na Grobniku

12. 5. 2010

Zadnji vikend je na Grobniku potekala druga dirka za prvenstvo Alpe Adria. Kljub nestabilnemu vremenu je padel nov rekord v razredu supersport.

V nestabilnem, deževnem vremenu so se v petek in soboto odvijali prosti treningi in kvalifikacije za letošnjo drugo dirko za prvenstvo Alpe Adria. Udeležba je bila tokrat nekoliko slabša kot na prvi dirki, kajti nekatere države, udeleženke prvenstva, ta vikend niso razglasile svojega državnega prvenstva.

Slovenski vrhunski vozniki so že po tradiciji dokazali, da jim je Grobnik 'domač' in so na kvalifikacijah kljub neugodnemu vremenu dosegali odlične čase. V razredu 600 Superstock je Luka Dečko s časom 1.31.789 osvojil drugi štartni položaj, Tomaž Koršič sedmega in Tina Katrašnik enajstega.

Tri vrhunske voznike imamo tudi v razredu Supersport; Marka Jermana, Boštjana Pintarja in Boštjana Skubica, ki se bodo tudi med seboj udarili za vodilna mesta v dirki. Odličen čas je uspelo narediti Marku Jermanu (1.30.297), tudi Pintar in Skubic sta bila na ogrevalnem treningu izredno hitra. Treningi so napovedali zanimivo dirko, kjer so našim trem poskušali ogroziti zmago Slovak Černy, Čeh Kalab in Avstrijec Juranitsch. V razredu Superbike je bil v spremenljivih razmerah najhitrejši na uradnem treningu Berto Camlek s časom 1.30.835.

Nedeljsko vreme je bilo voznikom bolj naklonjeno in pričakovati je bilo zelo zanimive dvoboje v posameznih razredih. Po uvodnem ogrevanju s starti v razredih 125 GP in 125 SP smo videli zanimiv troboj med našim Dečkom, Černyjem in Italijanom Frescuro, ki je v začetku narekoval oster tempo, pri katerem je padel rekord steze za razred Superstock 600 v času 1.31.156 (Černy). Ciljno črto je na veselje vseh Slovencev prvi prečkal Luka Dečko (Bertec Racing) pred Slovakom Černyjem in Italijanom Frescuro. Tomaž Koršič je dirko končal na sedmem, Tina Katrašnik pa je odlično opravila z moškimi kolegi in zasedla deveto mesto.

Z napetostjo smo pričakovali razred Supersport, kjer smo si obetali zanimive boje. Bliskovito je startal Marko Jerman (letos v tem razredu vozi Triumph Daytono 675), sledili so Černy, Kalab in Pintar. Marko je že v prvem krogu stopnjeval prednost, medtem ko je Pintar na zagrebškem ovinku pri zaviranju kratko zletel s proge in se vrnil kot zadnji po zaključenem prvem krogu. Marko Jerman je diktiral oster tempo in dosegel najhitrejši čas 1.30.422, kar je rekord za razred Supersport. Tudi Skubic in Pintar sta vozila odlične kroge, toda Pintar dlje kot do šestega mesta ni uspel priti, Skubic pa je žal moral zaradi okvare odstopiti. Marko Jerman je močno zmagal in s tem napovedal, da lahko s tako formo pride tudi do pravice za nastop na dirki za svetovno prvenstvo Supersport.

V razredu Superbike smo videli zanimiv troboj med Pelizzonom, Di Voro in Camlekom, žal pa je ta nekaj krogov pred koncem zaradi tehnične okvare odstopil.

Naslednja dirka Alpe Adria prvenstva bo prihajajoči vikend na GP progi v češkem Brnu. Zelo pomembna je za Jermana, ker bi se s solidnim časom lahko potegoval za nastop na svetovnem prvenstvu na isti progi.