Alpe Adria, Grobnik

22. 7. 2008
Alpe Adria, Grobnik (foto: Peter Vasle)
Peter Vasle

Tokrat se je karavana ustavila na reškem dirkališču. Pintar osvojil drugo, Skubic pa četrto mesto.

Prvenstvo Alpe Adria v cestno-hitrostnem motociklizmu je v polnem zamahu in ta vikend smo uživali v predstavah na hrvaškem dirkališču Grobnik. Odlično so se zopet odrezali Inotermovci na svojih Yamahah R6, saj je Boštjan Pintar osvojil drugo mesto, Boštjan Skubic pa po ponesrečenem startu četrto mesto v razredu 600 Supersport.

V državnem prvenstvu je zmagal Pintar pred Skubicem in vedno hitrejšim Koršičem.

Ekipa Inotherm racing team je tako vse bližje letošnjemu cilju – uvrstitvi na finalno dirko evropskega prvenstva v Španiji, ki se bo odvijala 11. in 12. oktobra na dirkališču Albacete.

Na veliki finale se uvrstijo štirje najboljši iz prvenstva Alpe Adria in še iz nekaterih drugih nacionalnih prvenstev. Oba Boštjana sta še v igri za veliki finale, čeprav Skubic trenutno zaostaja nekaj točk za četrtim mestom, ki še vodi v finale.

Organizator finala, Dorna, je povečal nagradni sklad iz začetnih 30.000 € na 90.000 €, prav tako pa so ukinili postavljene starostne meje za tekmovalce v razredih.

Interes tekmovalcev in ekip se je tako močno povečal, vse moto boje pa bomo lahko tudi videli v televizijskem prenosu.

Uvrstitve Slovencev:

600 Stocksport: 17. Mesto Tina Katrašnik, 23. Mesto Luka Dečko

600 Supersport: 2. mesto Boštjan Pintar, 4 mesto Boštjan Skubic, 5. mesto Tomaž Koršič, 8. Mesto Tina Katrašnik

1000 Stocksport: 12. mesto Boštjan Šešerko

Superbike: 2. mesto Berto Camlek