CHD Alpe Adria: Pintar šesti

1. 9. 2008

Pred 6.500 gledalci je Boštjan Pintar v Brnu ob prisotnosti močne konkurence osvojil 6. mesto, Skubic si je na treningu z gorskim kolesom zlomil roko.

Alpe Adria prvenstvo se bliža koncu v sezoni 2008 in Boštjan Pintar je na pragu uvrstitve v finale evropskega prvenstva, medtem ko drugega člana ekipe Inotherm racing teama Boštjana Skubica spremlja smola.

Pintar je v Brnu s trezno in pametno vožnjo ob prisotnosti treh vrhunskih dirkačev iz svetovnega prvenstva razreda Supersport v češkem Brnu osvojil 6. mesto in s tem osvojil dragocene točke, ki ga na skupni razpredelnici uvrščajo na 2. mesto in zanesljivo vodijo v finale.

Manj sreče je imel ta teden drugi dirkač ekipe Boštjan Skubic, ki je na treningu z gorskim kolesom v torek padel in si zlomil roko. Z veliko mero optimizma se bo ekipa Inotherm racing team naslednji teden odpravila v madžarski Hungaroring, kjer bo zadnja dirka Alpe Adria prvenstva. Skubic bo s svojo Yamaho R6 napadal skupno 4. mesto, ki še vodi na finalni obračun evropskega prvenstva na španskem dirkališču Albacete.