Dakar 2011, 1. etapa

2. 1. 2011

S 1. etapo se je nadaljeval 33. reli Dakar. V prvi etapi sta med motociklisti in avtomobilisti slavila Ruben Faria in Carlos Sainz. Slovenec Miran Stanovnik je osvojil 30. mesto.

Stanovnik je po pričakovanjih pričel bolj zadržano. V skoraj osemsto kilometrov dolgi etapi je bila na sporedu le 192 kilometrov dolga hitrostna preizkušnja v kateri Stanovnik ni želel ničesar tvegati. V cilju je zasedel 30. mesto in si nabral 14 minut zaostanka za Portugalcem Fario. Slednji je tako kot lani tudi na letošnjem reliju pomočnik Cyrilu Despresu. Marc Coma in njegov pomočnik Juan Pedrero sta osvojila 3. in 4. mesto.

Med avtomobilisti, ki so imeli hitrostno preizkušnjo (222 km) na sporedu v času največjega naliva, je slavil Sainz. Španec je izkoristil izkušnje in znanje, ki si ga je pridobil v času, ko je dirkal v reliju v katerem je osvojil tudi dva naslova svetovnega prvaka. Minuto in pol za Sainzem, ki je slavil 18. etapno zmago v karieri na Dakarju, je zaostal Francoz Stephane Peterhansel. Slednji je zagotovo tekmovalec, ki ima v tem trenutku največ izkušenj z dirkanjem na Dakarju.

V ponedeljek bo na sporedu 740 kilometrov dolga etapa za motocikliste in 764 kilometrov dolga etapa za avtomobiliste. Motociklisti se bodo vmes spopadli na 300, avtomobilisti pa na 324 kilometrov dolgi hitrostni preizkušnji.