DP in AA enduro, Slovaška: Najboljši Marčič, Kragelj in Tepuš

8. 4. 2013
DP in AA enduro, Slovaška: Najboljši Marčič, Kragelj in Tepuš (foto: Silvin Vesenjak)
Silvin Vesenjak

Državno prvenstvo Slovenije in Alpe Adria prvenstvo v enduru se je letos začelo z dirkama na Slovaškem na vojaškem poligonu Kuchyna blizu Bratislave. Na štartu različnih kategorij je bilo skupno preko dvesto voznikov.

Čeprav je bila temperatura zraka okoli 5 stopinj, je bilo enduristom kar vroče. Večina 40 kilometrov dolgega kroga, v katerem sta bila dva speciala, je namreč potekala po globoki mivki. Prvi dan so opravili 5 krogov in drugi dan 4 kroge. V dveh dneh so tako prevozili 360 km in torej presedeli na motorjih več kot deset ur.

Odlične uspehe slovenskih voznikov je v nedeljo zasenčila huda nesreča Tomaža Podvratnika, ki so ga s helikopterjem odpeljali v bolnišnico v Bratislavo, kjer čaka na operacijo.

V državnem prvenstvu posameznih kategorij so zmagovalci po dveh dneh Simon Marčič, Sašo Kragelj in David Tepuš. V mednarodni konkurenci Alpe Adria je Sašo Kragelj osvojil tretje mesto.

Naslednji dirki za Državno prvenstvo Slovenije in Alpe Adria prvenstvo bosta 4. In 5. maja na Hrvaškem v kraju Buzet.