EP v cestnem motociklizmu, Grobnik

16. 6. 2008

V lepem, sončnem vremenu je na hrvaškem dirkališču Grobnik Boštjan Pintar premagal vso elito v dirki za evropski pokal v razredu 600 Supersport in s tem opozoril nase in na svoj veliki talent.

Po sobotnih treningih je sicer bolje kazalo Boštjanu Skubicu, a ga je v dirki po najhitrejšem doseženem krogu izdala elektrika na njegovem dirkalniku.

Boštjan Skubic: ''Nisem najbolj zadovoljen, ker sem odlično peljal, dokler je deloval motor. Žal sem moral odstopiti zaradi električne napake v dirki razreda 600 Supersport, za dirko 1000 Superstock pa mi je zmanjkalo moči, poškodovana roka ni zdržala dveh dirk po 17 krogov."

V razredu 250 GP je Dejan Šenk vozil odlično dirko, a moral zaradi napake na krmilnem mehanizmu odstopiti: "Imel sem dober ritem in iz kroga v krog sem napredoval. Ravno ko sem prehitel dva tekmovalca pred seboj, se je na mojem motorju odlomila ročica krmila in le s težavo sem rešil na videz že povsem izgubljeno situacijo. Sledil je padec, a na srečo sem jo odnesel brez poškodb, žal pa sem izgubil uvrstitev in s tem nekaj dragocenih točk za evropski pokal."

Odličen rezultat ekipe Inotherm racing team je dopolnil osmoljenec dirke 600 Supersport Boštjan Skubic, ki je kljub poškodbi desne roke, ki jo je staknil na sobotnem treningu, zasedel v kraljevskem razredu 1000 Superstock zasedel odlično 3. mesto.

Boštjan Pintar: '' Dolgo sem čakal svoj trenutek, nekajkrat sem bil za las drugi ali tretji, danes pa sem premagal vso evropsko konkurenco na nam najbližjem dirklišču Grobnik in osvojil svojo prvo zmago za evropski pokal. Zahvaljujem se ekipi za odlično pripravljen motor in sponzorjem za pomoč in podporo.''

Berto Camlek po padcu na jutranjem ogrevanju ni nastopil na dirki 1000 Superstock, Tomaž Koršič pa je v 600 Supersport zasedel 10. mesto.