Finale EP supersport: Albacete, Španija

12. 10. 2008

Pintar in Skubic iz Inotherm racing teama sta v razredu 600 Supersport na kvalifikacijah osvojila 16. in 20. mesto med 36. tekmovalci, ki so se uspeli kvalificirati na finalno dirko.

V vetrovnem in spremenljivem vremenu, ki nas je spremljal skozi cel vikend, se je na Španskem dirkališču Albacete ta vikend vozila zadnja dirka v sezoni, kjer smo dobili evropske prvake za leto 2008.

V dirki je Pintar odlično štartal in po prvem krogu zasedal 11. mesto. Po nekaj krogih so ga sotekmovalci začeli prehitevati in je po 20 krogih dirke končal na solidnem 17. Mestu. '' Ne morem reči, da sem zadovoljen. Dobro sem potegnil s starta, a mi je zadnja guma ni dajala toliko oprijema, da bi lahko držal tempo s sotekmovalci spredaj. Zmorem več, žal ta vikend ni bil najbolj uspešen zame'' je po dirki povedal Pintar.

Skubic je štartal slabo in po prvem krogu nazadoval po lestvici. Skozi celo dirko je s svojo Yamaho R6 prehiteval sotekmovalce in končal dirko na 24. mestu. ''Nisem zadovoljen, zame je to slab rezultat. S slabim štartom sem si pokvaril dobro uvrstitev, vsi fantje tukaj so hitri, saj smo bili zbrani sami najboljši iz nacionalnih prvenstev.''

Med prvimi desetimi uvrščenimi v kategoriji Supersport je bilo kar osem Špancev in šest v kategoriji Superstock. Španci so odlično izkoristili prednost domačega terena in poznavanje steze v Albaceteju.

Sezona je za ekipo Inotherm racing team končana. Po odličnem 8. mestu Skubica in 17. Pintarja v Daytoni spomladi letos je nastop na finalu evropskega prvenstva v španskem Albaceteju le še eden izmed številnih uspehov slovenskih tekmovalcev v mednarodnem merilu.

Posebna zahvala gre vsem našim sponzorjem, ki so nas podpirali v letošnji sezoni in nam omogočili dirkanje na visokem nivoju v mednarodni konkurenci.