Hell's Gate: Blazusiak spet prvi

14. 2. 2009 | Matevž Hribar

Danes je na eni izmed najtežjih ekstremnih enduro preizkušenj v toskanskih gričih drugič zapored zmagal Poljak na KTM-u. Od 30-tih je v cilj prispelo sedem voznikov na šestih različnih znamkah motociklov!

Čudežni Taddy je slavil že na dopoldanskih treningih, ko je dosegel najboljši čas in se uvrstil na prvo štartno mesto med tridesetimi tekmovalci. Vodil je skoraj celo dirko, vmes ga je za nekaj časa prehitel le Italijan Botturi Alessandro na KTM-u. Slednji je čez Hell's Peak, torej v cilj pripeljal le 8 minut za Blazusiakom, sledilo pa je še pet dirkačev.

Tretji je v cilj priplezal Dougle Lampkin (Beta), svetovni prvak v trialu, sledili so lanski zmagovalec na Red Bull Romaniacs Jarvis Graham (Sherco), Tom Sagar s Husabergom, Andreas Lettenbichler z BMW-jevim G450X in Piero Sembenini na dvotaktnem Gas Gasu.

Rezultate najdete v priponki, video z današnje dirke pa lahko pričakujete v prihodnjem tednu.