Klemen Gerčar je motošportnik leta

V Termah Zreče je sinoči potekala tradicionalna podelitev priznanj najuspešnejšim slovenskim moto športnikom. Naziv slovenskega moto športnika leta 2013 po izboru AMZS si je prislužil Klemen Gerčar, ki je letos osvojil naslov svetovnega prvaka v motokrosu, razred MX3.

22. 11. 2013

Prvič so bila podeljena tudi priznanja za najboljšega športnika po posameznih panogah in priznanja so prejeli že omenjeni Gerčar za motokros, Matej Žagar za speedway, Igor Jerman za cestno hitrostni motociklizem, Martin Mihič za karting, Uroš Nastran za supermoto, Miran Stanovnik za enduro in cross country ter Albin Štern za starodobni motociklizem.

Podeljene so bile tudi tri kristalne čelade za pet osvojenih naslovov državnih prvakov. Prejemniki so bili Klemen Gerčar in Nick Škorja v panogi motokros, ter Janez Potočnik v panogi starodobni motociklizem.

Poleg državnih prvakov vseh panog, so priznanja prejeli še dirkači, ki so bili uspešni na mednarodnih tekmovanjih, organizatorji mednarodnih sistemskih dirk in organizatorji, ki so v letu 2013 v posameznih panogah priredili najboljše dirke.

Posebnega priznanja je bil deležen Janko Štefe, nekdanji odlični cestno hitrostni dirkač, ki je še v času Jugoslavije osvojil devet naslovov državnega prvaka.

Štefe je bil med drugim tudi med podeljevalci priznanj, slednja so namreč letos v posamezni panogi podeljevali nekdanji odlični dirkači. V kartingu je bil to Mirko Živec, v motokrosu Drago Predan, speedwayu Matjaž Milharčič in starodobnem motociklizmu Edo Dolenc.

V prilogi je tudi fotografija motošportnika leta 2013. Prosim, da se ob objavi fotografije navede avtorja, to je Uroš Modlic.

Seznam vseh prejemnikov priznanj:

MOTOŠPORTNIK LETA

Klemen Gerčar

POSEBNO PRIZNANJE

Janko Štefe

KRISTALNA ČELADA ZA PETI OSVOJENI NASLOV DRŽAVNEGA PRVAKA.

JANEZ POTOČNIK starodobni motociklizem

NICK ŠKORJA motokros

KLEMEN GERČAR motokros

PRIZNANJA ZA NAJBOLJŠEGA VOZNIKA POSAMEZNE PANOGE V LETU 2013

IGOR JERMAN, najboljši cestno hitrostni dirkač v letu 2013

MIRAN STANOVNIK, najboljši voznik endura in cross countryja v letu 2013

MARTIN MIHIČ, najboljši voznik kartinga v letu 2013

KLEMEN GERČAR, najboljši motokrosist v letu 2013

MATEJ ŽAGAR, najboljši speedwayist v letu 2013

ALBIN ŠTERN, najboljši voznik starodobnega motociklizma v letu 2013

UROŠ NASTRAN, najboljši voznik supermota v letu 2013

PRIZNANJE ZA NAJBOLJŠEGA ORGANIZATORJA DIRK V SLOVENIJI V LETU 2013

MOTOKROS: AMD ŠENTVID PRI STIČNI

CHD: AMD ORJAKI

SPEEDWAY: AMD KRŠKO

KARTING: AMD PTUJ

ENDURO: MK SLOVENJ GRADEC

CROSS COUNTRY: ŠKD GAS VRTEJBA

STARODOBNIKI:ORC MUFLON

PRIZNANJA ZA ORGANIZATORJE MEDNARODNIH SISTEMSKIH DIRK V LETU 2013

AMD OREHOVA VAS

za organizacijo dirke svetovnega prvenstva v motokrosu za razred MX3 in za ženske

AMD KRŠKO

za organizacijo dirke svetovnega prvenstva v speedwayu

AMD BREŽICE

za organizacijo dirke evropskega prvenstva v motokrosu za razrede EMX 65, EMX 85 in EMX Open

POSEBNA PRIZNANJA ZA MEDNARODNE UVRSTITVE 2013

BOŠTJAN KOŠNIK

1. mesto prvenstvo Alpe Adria, starodobni motociklizem, razred Oldtimer 500

ALBIN ŠTERN

1. mesto prvenstvo Alpe Adria, starodobni motociklizem, razred Classic special

SIMON MARČIČ

1. mesto prvenstvo Alpe Adria, enduro, razred E1

TIM GAJSER

20. mesto svetovno prvenstvo motokros, razred MX2

JANEZ PROSENIK

16. mesto svetovno prvenstvo, hitrostni motociklizem, vztrajnostne dirke

10. mesto evropsko prvenstvo, hitrostni motociklizem, superstock 1000

JANEZ REMŠE

12. mesto svetovno prvenstvo, hitrostni motociklizem, prikoličarji

MATEVŽ IRT

12. mesto svetovno prvenstvo motokros, razred MX3

BOGOMIR GAJSER

11. mesto svetovni pokal motokros, razred Veterani

LUKA MILEC

10. mesto mladinsko evropsko prvenstvo motokros, razred 85, jugo-zahodna cona

UROŠ NASTRAN

12. mesto svetovno prvenstvo, supermoto, razred S1

7. mesto evropsko prvenstvo, supermoto, razred Open

MATEJ ŽAGAR

7. mesto svetovno prvenstvo speedway

JAN POROPAT

5. mesto evropsko prvenstvo, hitrostni motociklizem, minimoto senior 50

MARKO JERMAN

6. mesto evropsko prvenstvo, hitrostni motociklizem, superstock 1000

IGOR JERMAN

5. mesto svetovno prvenstvo, hitrostni motociklizem, vztrajnostne dirke

JANI MEDOŠ

3. mesto evropsko prvenstvo, hitrostni motociklizem, minimoto senior 50

KLEMEN GERČAR

1. mesto svetovno prvenstvo motokros, razred MX3

PRIZNANJA ZA OSVOJENA PRVA MESTA NA DRŽAVNEM PRVENSTVU IN POKALNEM TEKMOVANJU SLOVENIJE

SPEEDWAY

DRŽAVNO PRVENSTVO

Mladinci: Matic Ivačič (AMD Krško)

Pari: AMTK Ljubljana

Člani: Matej Žagar (AMTK Ljubljana)

Društva: AMTK Ljubljana

MOTOKROS

POKALNO TEKMOVANJE

MX 50 JUNIOR : Jaka Osek (TRK Tajfun šport)

DRŽAVNO PRVENSTVO

MX Veterani: Igor Pancar (AMD Šentvid pri Stični)

MX 65 junior: Maks Mausser (AMD Feroda Celje)

MX 85: Jan Pancar (AMD Šentvid pri Stični)

MX 125 2 takt: Nick Škorja (ŠK Nemc Team)

MX 125: Aljoša Molnar (TRK Tajfun šport)

MX open: Klemen Gerčar (AMD Brežice)

Društva: AMD Slovenske Konjice

CESTNO HITROSTNI MOTOCIKLIZEM

SUPERSPORT: Ivan Hrženjak (AMD Trebnje)

SUPERSTOCK 1000: Marko Jerman (MD Depala vas)

SUPERBIKE: Marko Jerman (MD Depala vas)

Društva: AMD Trebnje

MINIMOTO

POKALNO TEKMOVANJE

Otroci 1: Enej Logar (ŠKD GAS Vrtejba)

Otroci 2: Lovro Gobec (AMD Orjaki)

OPEN 1: Jani Medoš (AMD Orjaki)

OPEN 2: Andrej Aristovnik (MD Mach 5)

MINIBIKE: Denis Pratnekar (AMD Orjaki)

SKUTER

POKALNO TEKMOVANJE

Skuter Sport: Tomaž Ahčin (AMD Orjaki)

Skuter 70: Mihael Martin (AMTK Koper)

TRIAL

DRŽAVNO PRVENSTVO

R1: Severin Sajevec (MK Slovenj Gradec)

CROSS COUNTRY

DRŽAVNO PRVENSTVO

Expert A: Sašo Kragelj (AMD Feroda)

Quad Expert: Andrej Doberšek (AMD Orehova vas)

ENDURO

DRŽAVNO PRVENSTVO

Veteran: Miran Stanovnik (Inotherm racing)

E1: Jaka Seles (Racing club Slovenija)

E2: Sašo Kragelj (AMD Feroda Celje)

E3: Gregor Robek (MK Divji petelini Šentjernej)

Društva: ŠD Pletenka

KARTING

Gazela free: Nik Prunk (Športni klub Mega)

Rotax mini max: Mark Mramor (AMD Moste)

Rotax Max junior: Jan Šlosar (MLM racing karting klub)

Rotax Max: Vid Pšajd (AMD Hajdina)

Rotax DD2: Klemen Prešern (AMD Šlander Celje)

KZ2: Martin Mihič (AMD Šlander)

Društva: AMD Šlander Celje

STARODOBNI MOTOCIKLIZEM

POKALNO TEKMOVANJE

ŽENSKI POKAL: Nika Skrober (ORC Muflon)

B1: Sašo Grm (Hrast Tržišče)

DRŽAVNO PRVENSTVO

A: Jože Cerar (MKS Kranj)

B2: Dare Križman (AMD Domžale)

B3: Janez Potočnik (MK Leteči Kranjci)

B4: Jože Cerar (MKS Kranj)

C1: Tomaž Jesenek (MK Leteči Kranjci)

C3: Iztok Turk (ORC Muflon)

C5: Niko Sodnikar (AMD Kranj)

D1 vozniki: Niko Sodnikar (AMD Kranj)

D2 vozniki: Drago Rečnik (ORC Muflon)

D2 sovozniki: Luka Rečnik (ORC Muflon)

Društva: ORC Muflon

SUPERMOTO

DRŽAVNO PRVENSTVO

S Open: Anže Mlakar