Laguna Seca: Skubic 23.

28. 7. 2011

Poročilo o dogajanju na nedeljski dirki, na kateri je nastopil tudi Boštjan Skubic.

Svojo drugo dirko v Laguni Seci v ZDA je Ljubljančan Boštjan Skubic zaključil na 23. mestu. Kot je za ameriške dirke že značilno je tudi da dirka potekala v precej kaotičnem vzdušju.

Začelo se je v prvem ovinku dirke, ko je padel  Ducatijev voznik Jake Holden, eden izmed dirkačev bolj zadaj pa ga je v gneči povozil. Dirka je bila prekinjena in sledil je premor, da je medicinsko osebje oskrbelo poškodovanega Holdna, ki ga je odpeljalo reševalno vozilo.

Zaradi zastoja z nesrečo in prestavljenega štarta je organizator dolžino dirke s predvidenih 23 krogov skrajšal na le 15, saj jih je priganjal urnik dirke razreda Moto GP, ki se mora zaradi TV prenosa začeti točno. Sledil je ponovljen štart, ki pa se našemu predstavniku ni posrečil najbolje. Do prvega zavoja so ga prehiteli tudi nekateri tekmovalci, ki so startali za njim, a je Skubic potem iz kroga v krog dobro napredoval in lovil počasnejše dirkače pred seboj. Ko je prišel do 23. mesta se je v znanem ovinku imenovanem »Corkscrew« ponovno pripetil padec, kjer je obležal dirkač Raul Alzate, njegova Yamaha pa je prevrnjena obstala na stezi.

Ker se je vse skupaj dogajalo na izredno nevarnem in nepreglednem delu dirkališča je organizator dirko ponovno prekinil, ker pa so dirkači do takrat že odpeljali zadostno število krogov, da je dirka obveljala kot regularna, se direkcija dirke ni odločila za ponoven štart. Dirka je bila tako končana, pa čeprav so dirkači odpeljali le 10 od prvotni 23 predvidenih krogov.

Zmagal je Suzukijev dirkač Danny Eslick, drugi je bil Cameron Beaubier z Yamaho, tretji pa Jason DiSalvo z Ducatijem.

Boštjan Skubic 23. mesto

»Letos očitno nimam sreče.  Sicer sem dirko tokrat končal, a 23. mesto ni tisto, kar si želim ali pa realno zaslužim. Vem, da sem hitrejši in da sodim višje, a danes se razplet dirke zopet ni odvijal v našo korist. Ne želim se izgovarjati in krivdo za rezultat, kakršen koli je, nosim povsem sam, a dejstvo je, da nismo odpeljali niti polovice dolžine dirke.  Želel sem si čim daljšo dirko saj sem fizično dobro pripravljen in običajno ravno ob koncu dirke, ko drugim poidejo moči, pridobivam največ. Bil sem hitrejši od dirkačev okrog mene in vsak krog sem koga prehitel. Če bi bila dirka dolga predvidenih 23 krogov bi lahko prišel blizu 15. mesta, kar je bil tokrat naš cilj. Dejstvo je, da sem nekoliko slabo štartal, saj sem padel v skupino precej počasnejših dirkačev od mene, kar potrjuje tudi dejstvo, da smo vozili čase med 1 minuto in 34 sekund do 1 minute 35 sekund za krog, čeprav smo se že na petkovih prostih treningih vozili kar nekaj sekund hitreje.  23. mesto sicer ni slab rezultat, vsekakor pa ostaja grenak  priokus, da bi lahko bil uvrščen višje, če bi dirka ne bila skrajšana za več kot polovico.«