Luka Milec drugi na superkrosu v Genovi

3. 11. 2013

1.novembra 2013 je bil v Genovi eden največjih supercross spektaklov v Evropi – SUPERBOWL GENOVA, ki se ga je udeležil tudi mladi slovenski voznik Luka Milec in odlično zastopal barve Slovenije v kategoriji SX Supermini 85.

13.letni Luka se je letos prvič preizkusil tudi v superkrosu, ki ga je zadnji mesec treniral z Romanom Jelenom v sosednji Italiji in na Madžarskem.

Na kvalifikacijah se je v močni konkurenci pripeljal direktno na finalno dirko tega večera s petim mestom. Pred 12.000 tisoč glavo množico in izrednim vzdušjem v dvorani, je Luka prvič zapeljal na startno rampo pravega superkrosa. Po dobrem štartu je celo dirko imel boje za drugo mesto, a je v cilj pripeljal kot tretji. Ker pa ga je tekmovalec za njim prehitel tako,da je dvakrat krajšal progo, je bil le-ta diskvalificiran in tako je Luka zasluženo zasedel drugo mesto. Prvi je bil Italijan Lesiardo Morgan, tretji pa Američan Parker Mashburn. Luka Milec: » Zelo sem srečen in ne morem opisat vseh občutkov iz Genove. Niti približno nisem vedel kam spadam na superkrosu in ker je bila to moja prva dirka je to fantastično. Vesel sem, ker mi je uspelo priti na vrh po sezoni kjer so me ovirale poškodbe. Imel pa sem tudi srečo ker sem se lahko srečal in pogovarjal z asi kot sta Tony Cairoli in Justin Barcia ter srečal prijatelje Briana Hsua , Kade Walkerya in ostale. Genova mi bo ostala v nepozabnem spominu in upam da grem še na več SX dirk. Naslednja je že ta konec vikenda v Milanu na največjem moto salonu v Evropi EICMA.

REZULTATI:

Supermini 85: 1. LESIARDO Morgan ITA, 2. MILEC Luka SLO, 3. PARKER Mashburn ZDA, ...

SX125 :   1. HSU Brian, 2. BARCELO Nicolas FRA, 3. RAMOS Teo FRA,...

SX2 : 1. TEILLET Valentin FRA, 2. AUBERSON Killian ŠVI,  3. MALLET Simon FRA,...

SX1 : 1. BARCIA Justin ZDA, 2. CANARD Trey ZDA, 3. HAHN Will ZDA,...

PeK

Novo na Metroplay: Ko se govori o hierarhiji, je že prepozno | Bine Volčič in Žiga Faganel