Moto GP: V Assenu zmagal Rossi

2. 7. 2007

Na deveti letošnji dirki, ki je bila tudi ena najbolj razburljivih v tej sezoni je na najvišjo stopničko letos tretjič stopil italijan Valentino Rossi.

Rossi, tokrat je bil nos njegove Yamahe prebarvan v barve italijanske zastave, je štartal z enajstega mesta, si za točko napadanja izbral eno od šikan in iz kroga v krog prehiteval ostale dirkače. Hitri krogi so ga v 23 krogu pripeljali na zadek Stonerjevega Ducatija, s katerim pa italijan tokrat ni imel posebnih težav. V , , svoji, , šikani ga je pri zaviranju prehitel in prevzel vodstvo, sledili pa so še trije njegovi hitri krogi, kar je bilo na koncu dovolj za skoraj dvosekundno prednost. Rossi je tako v razredu MotoGP zmagal že enaišestdesetič, Yamaha je slavila svojo 150 zmago. Drugi je bil Stoner z Ducatijem, tretji pa presenetljivo aktualni svetovni prvak Nicky Hayden s hondo. Hayden je tako prepričan, da je obdobje zatišja končano in da prihajajo zanj uspešnejše dirke. No, za obranitev naslova prvaka je najverjetneje že prepozno.

V razredu 250 ccm je po razočaranju v Donningtonu v velikem slogu letos šestič zmagal Lorenzo z Aprilio, ki je vodil skoraj od začetka dirke pa vse do mahanja s črno-belo zastavico- Drugo in tretje mesto je prav tako pripadlo italijanski Apriliji, na stopničke sta stopila De Angelis in Bautista. (mt)