MX PP: Orehova vas

16. 5. 2011

Na kraljici slovenskih motokros prog v Radizlu, je bila v nedeljo, 15. maja, tretja dirka za Pokalno prvenstvo Slovenije v motokrosu 2011. Člani AMD Orehova vas, ki so to dirko organizirali, so s svojimi 50 letnimi izkušnjami izpeljali pravo blatno diko v kateri je sodelovalo 110 tekmovalcev v desetih različnih kategorijah.

V najmočnejši kategoriji MX OPEN R1 in MX 125 R1, kjer so se skupaj pomerili tekmovalci s 450- in 250-kubičnimi dirkalniki, je slavil Nenad Šipek (Hrvaška). Drugi je bil Erik Slavec (TRK Tajfun šport) in tretji Theo Urbas (AMD Slovenske Konjice).

V drugi vožnji je bil najhitrejši na progi aktualni mladinski svetovni vice prvak Tim Gajser, ki letos že nastopa v članski konkurenci na pokalnem prvenstvu v kategoriji MX 125 R1. Po dirki je Gajser povedal: »Na dirko sem prišel, ker ni nobene pomembne tekme in sem to dirko v Orehovi vasi izkoristil kot dober trening, še posebej sem vesel, ker je blato, saj mi takšnih treningov manjka. V prvi vožnji mi je Šipek, ki vozi močnejši motor ušel. V drugi pa sem bolje startal in mi ni bilo težko do cilja pripeljati v vodstvu.«