MX3 in WMX Orehova vas: Kvalifikacije dobila Smola in Fontanesijeva

8. 6. 2013

Kvalifikacijske dirke, ki določijo štartne položaje pred nedeljsko dirko sta dobila Frantisek Smola in Chiara Fontanesi. Gerčar se je v uvodnih krogih boril z Walknerjem, nato pa naredil napako in atraktivno poletel prek krmila. Z zvitim krmilom je uspel držati tempo najhitrejših in kvalifikacije končal na šestem mestu. Ostali naši so se dobro spopadli s svetovno elito. Najbolje se je izkazal Rok Bekanovič s 17. mestom, Theo Urbas je zasedel 20. mesto in Borut Koščak 31. mesto. Skupno je dirko končalo 36. tekmovalcev.

Gerčar kljub smoli ni bil razočaran: 'Dirkala sva povsem na nož, a na enem od skokov sem naredil napako in me je vrglo prek krmila. Nato sem s poškodovanim motorjem držal dober tempo in nizal povsem konkurenčne čase. Z rezultatom sem zadovoljen, saj je štartna ravnina dolga in tudi šesta pozicija omogoča dobro izhodišče. Jutri gre zares in želim si, da me pride spodbujat čim več navijačev. Jaz bom dal vse od sebe, da ponovim lanskoletno zmago', še dodaja Klemen, ki je po dirki posadil še enega izmed treh dreves, simbol ekološke zaveze mednarodne motociklistične organizacije FIM in AMD Orehova vas. Pri svečanem dogodku so sodelovali vsi ugledni domači in tuji funkcionarji, na čelu s predsednico FIM komisije za okoljevarstvo Kattie Hernandez. Mojca Fingušt, vodja projekta pri organizatorjih, je bila nad priznanjem za okoljevarstvene aktivnosti navdušena. 'Zavedamo se, da je izobraževanje tako tekmovalcev kot njihovih ekip ter seveda vseh obiskovalcev na dirki ključnega pomena, če želimo ohraniti čisto naravo. 'Posaditev treh dreves je bilo simbolno ravnanje s katerim smo se še močneje zavezali skrbi za okolje.'

Nedeljske dirke se bodo odvijale od 12.30 ure dalje. V obeh kategorijah bodo vozili dve vožnji, najprej gredo na stezo dekleta. Slovenci bomo držali pesti za Francesco Nocera (danes je osvojil šesto mesto), dekle Matevža Irta, ki s poškodovanim kolenom lahko spremlja dirko le kot gledalec.

Ogled dirke je za otroke do 12. leta starosti brezplačen, kar ob lepi vremenski napovedi kliče k izletu na Štajersko.

Vsi, ki si dirke ne boste mogli ogledati na radizelskih gričih, si jo lahko ogledate v živo na www.mx-life.tv in na www.youtube.com/mxgptv.

Ob jubileju, ki obeležujejo motokros v teh krajih, organizator AMD Orehova vas v sodelovanju z Monster energy poziva fotografe, da na poštni naslov foto.amdorehovavas@gmail.com pošljejo svojo najboljšo fotografijo z dirke. Na podlagi 'všečkov' na facebook strani od AMD Orehova vas bodo prve tri fotografije nagrajene z izdelki Monster energy. Slike lahko pošljete na omenjeni naslov do 16. 6.