MXGP: Gajser takonec tedna v lov za novimi točkami

15. 4. 2016

Karavana svetovnega prvenstva v motokrosu se je po argentinski preizkušnji, ki jo je dobil naš motokrosist Tim Gajser, preselila v Mehiko, kjer bodo motokrosisti ta konec tedna odpeljali peto dirko sezone.

Gajser ima na Mehiko lepe spomine, saj je v Leonu leta 2014 zmagal v drugi vožnji razreda MX2, kar je bila zanj sploh prva posamična zmaga v razredu MX2. Skupno je bil takrat drugi, lani pa je v Mehiki osvojil četrto mesto. Letos je Gajserjeva statistika v njegovi debitantski sezoni elitnega razreda MXGP izjemna. Po štirih dirkah in osmih odpeljanih vožnjah ima pri zmagah kar 50 % uspešnost, saj je osvojil že štiri posamične in dve skupni zmagi.

Zanimivo je tudi stanje v skupnem seštevku prvenstva. Gajser se je po uspehu na argentinski dirki vodilnemu tekmovalcu, Francozu RomainuFebvreju, približal na vsega tri točke zaostanka in bo imel v Mehiki izjemno priložnost, da prevzame celo vodstvo v skupnem seštevku. Tretjeuvrščeni motokrosist, Italijan Antonio Cairoli, za Gajserjem zaostaja že petindvajset točk.

Po dirki v Argentini so motokrosisti nekaj časa izkoristili za počitek, zatem pa so se že odpravili v Mehiko, kjer jih v soboto čakajo prosti treningi in kvalifikacije, v nedeljo pa bo na sporedu še glavno dejanje, v katerem bo imel eno od glavnih vlog zagotovo Tim Gajser.

Dirka bo v nedeljo zvečer po našem času. Prva vožnja bo ob 20. uri, druga vožnja sledi ob 23. uri. Kvalifikacijska dirka bo v soboto ob 22.50.