MXGP in MX2: Gajser do nove zmage, ostali naši do novih točk

15. 6. 2015

Velika nagrada Italije v motokrosu je potekala v kaotičnih razmerah, saj je dež, ki je dva dni neprenehoma lil izpod neba dodobra razmočil stezo v Maggiori. A težavne razmere niso ustavile našega junaka Tima Gajserja, ki je s tretjim in drugim mestom ponovno stopil na najvišjo stopničko.

Gajser je odpeljal taktično izjemno premišljeno dirko, saj se ni podal v prehitevanje tekmecev v nemogočih razmerah. Vsaka napaka se v takšnem blatu konča z veliko izgubo časa, linija po kateri je bil oprijem vsaj približno dober pa je bila le ena. V drugi vožnji se je sicer spustil v boj z Jefreyme Herlingsom a izkušeni Nizozemec je vse napade našega motokrosista uspešno ubranil. Tim je sedaj v skupini voznikov, ki se bori za drugo mesto v skupni razvrstitvi, saj so kar štrije v vsega 13 točkah razlike.

Odličen 16. je bil Matevž Irt, ki seicer trenira in tekmuje v Italiji, na dirki pa je nastopil kot 'wildcard voznik.

Končno se je odprlo tudi Klemenu Gerčarju, našemu tekmovalcu v razredu MXGP, ki je prišel do zelo pomebnih devetih točk: »Končno mi je uspelo cel vikend sestavitvi v neko smiselno celoto. Res lahko rečem končno, saj zdaj po dolgem času dirko zapuščam z dobrimi občutki in boljšo voljo. V prvi vožnji sem se vozil že na 14. mestu, a sem potem vseeno napravil nekaj napak, vendar moram biti tudi s 17. mestom zadovoljen.  Zato se veselim naslednjih dirk,« je še povedal Klemen Gerčar.

Z devetimi točkami Klemen zdaj v MXGP zaseda skupno 32. mesto.

Motociklisti v MXGP in MX2 se bodo na naslednji dirki pomerili že prihodnji konec tedna v Teutschenthalu v Nemčiji.

Zelo dobro je šlo tudi Janu Pancarju, ki uspešno sledi stopinjam Tima Gajserja. Na dirki EMX125 je z odlično vožnjo v hudi konkurenci zasedel 9. mesto.