MXON: Video kako so Francozi prišli do zmage

26. 9. 2016

Nepozabni, jubilejni že 70. pokal narodov v motokrosu bo šel v zgodovino kot eden najbolj dramatičnih doslej.

V glavnem finalu je po treh dirkah naslov svetovnih prvakov po tesni borbi osvojila reprezentanca Francije, ki je prav v zadnjih krogih dirke prehitela Nizozemsko. Prvo finalno dirko, v kateri so skupaj tekmovali dirkači kategorij MXGP in MX2 je dobil Francoz Romain Febvre, v vodstvu pa je bila Belgija. V drugi dirki je slavil Američan Jason Anderson, ki je skupaj z rojakom Alexom Martinom reprezentanco Združenih držav Amerike popeljal v vodstvo. Vendar se je Anderson prav ob koncu druge dirke poškodoval, saj je nanj v cilju priletel tekmovalec, ki je prečkal ciljno črto, zato Anderson v tretji dirki ni tekmoval. V zadnji, tretji dirki je imel svoj šov svetovni prvak MX2, Nizozemec Jeffrey Herlings, ki mu je sledil Italijan Cairoli. Sledila je prava drama. Ko je Herlings prečkal ciljno črto, je bila Nizozemska še v vodstvu, takoj za tem pa so jih prehiteli francoski motokrosisti, ki so ubranili naslov svetovnih prvakov. Podprvaki so postali Nizozemci, tretje mesto pa so osvojili predstavniki ZDA. Domačini Italijani so bili pred svojimi navijači na petem mestu.

Končni rezultati: 1. Francija, 2. Nizozemska, 3. ZDA, 4. Belgija, 5. Italija,...