Nastran drugi na Alpe Adria

25. 3. 2008

Uroš se je na Madžarskem udeležil dirke za pokal Alpe Adria v razredu S1, v skupnem seštevku trenutno vodi.

Sneg nas je v tem vikendu kar malo neprijetno presenetil v Sloveniji, še manj pa so bili nad sobotnim dopoldanskim sneženjem navdušeni organizatorji in udeleženci dirke v Tökolu na Madžarskem, kjer se je 23.03.2008, na Veliko noč, odvijala druga dirka za pokal Alpe Adria skupaj z odprtim prvenstvom.

V soboto sta dopoldansko sneženje in tudi sicer zelo slaba vremenska napoved za vikend povzročila kar nekaj skrbi tekmovalcem in mehanikom predvsem pri izbiri pnevmatik. Treningi so se odvijali na mokri stezi pri nizkih temperaturah. Sobota je minila v negotovosti, če bo nedeljska dirka sploh izvedena.

V nedeljo se je do kvalifikacij steza posušila in tako se je Uroš odločil za pnevmatike za suho stezo. Bil je dobro razpoložen in se tudi zelo dobro ujel z letošnjim novim motorjem, Husqvarno SMR 450 RR. Ugnal je vso močno mednarodno konkurenco in tako dosegel najboljši čas na kvalifikacijah, celo pred legendarnim voznikom supermota svetovnega kova Danijem Müllerjem z naskokom več kot pol sekunde.

V obeh dirkah je Uroš dobro štartal. V prvi dirki je po zapletu s tretje uvrščenim madžarskim tekmovalcem izgubil mesto, vendar si je do konca dirke uspel z izjemno vožnjo privoziti drugo mesto.

V drugi dirki je Uroš ob tesnem zasledovanju Müllerja vodil vse do zadnjega kroga. V zadnjem krogu je imel Uroš smolo pri prehitevanju tekmovalca za krog in izgubil mesto. Vnel se je hud boj, saj sta se do konca kroga z Müllerjem še večkrat prehitela. Uroš je imel v tem boju nekoliko manj sreče in se je moral zadovoljiti z drugim mestom. Skupno po obeh vožnjah je bil drugi.

Uroš Nastran je trenutno vodilni v skupnem seštevku pokala Alpe Adria. Naslednja dirka je 18.5.2008 skupaj s slovenskim državnim prvenstvom, kjer bomo lahko za Uroša držali pesti kar za dve uvrstitvi hkrati!