Nastran na stopničkah

13. 3. 2008

Ta vikend se je Uroš preizkusil na mednarodni dirki v Jesolu, ki se točkuje tako za pokal Triveneto kot Alpe Adria.

Uroš se je dirke v Jesolu (9.3.2008) v razredu S1, v katerem vozijo z motocikli do 450 kubičnih centimetrov, udeležil predvsem zaradi pridobivanja izkušenj, saj je dirka najboljši trening. Ni se hotel izpostaviti možnosti poškodb, kajti njegov poglavitni cilj je dosegati dobre rezultate na državnem in evropskem prvenstvu, zato je svoj uvodni nastop začel nekoliko previdneje. Kljub slabšemu vremenu je treniral že v soboto na prostih treningih. Z dobrimi časi na prostih treningih je napovedal visoko uvrstitev, kljub nekaj težavam s trening motorjem. Proga je bila zahtevna, kombinacija asfaltne podlage in off roada. Ravno zaradi off road-a je na tej progi letos že treniral v zimskih mesecih, a je bil off road del proge zaradi razmočenega terena v soboto zaprt.

V nedeljo dopoldne je bil Uroš dobro razpoložen in je na kvalifikacijah osvojil odlično drugo štartno mesto za Cristianom Medizzo. Kot že omenjeno je bila dirka razpisana tako za pokal Triveneto kot tudi za Alpe Adria, kar je posledično pomenilo veliko število dirkačev in močno konkurenco.

V prvi dirki je Uroš izgubil mesto s kvalifikacij in dirko končal kot tretji. Druga dirka je bila še razburljivejša kot prva. Pri pospeševanju iz zavoja, je ob lastni napaki nesrečno padel, se hitro pobral in nadaljeval. Ker si je privozil že toliko prednosti pred zasledovalci, je uspel vseeno končati na tretjem mestu. Na koncu je v skupnem seštevku obeh voženj ob konstantnih nastopih zasedel odlično drugo mesto.

Uroš je z dirko v Jesolu zelo zadovoljen , obakrat mu je uspel dober štart in dve zelo konstantni vožnji brez velikega odstopanja. S to dirko si je pridobil veliko izkušenj, saj se je dobro privadil na novo Husqvarno SMR 450 RR, novo opremo Alpinestars in čelado HJC, tako v dežnih razmerah, kot v suhem.

S tem dobrim uvodnim rezultatom v sezoni 2008 je Uroš ponovno dokazal, da lahko cilja na vrh tudi v mednarodni konkurenci. Naslednja mednarodna dirka ga čaka 23.03.08 na Madžarskem.