Nastran uspešno začel sezono na svetovnem prvenstvu

29. 4. 2013

Uroš Nastran (AMD Sitar) se je v Italijo na svetovno prvenstvo odpravil s svojim dolgoletnim mehanikom Silvom Kocetom,  na žalost brez pravega treninga, saj je s sponzorjem Transworld logistic in Luxuris commodities podpisal pogodbo samo 10 dni pred tekmovanjem, brez njihove pomoči in pomoči AMZS enostavno nebi mogel tekmovati na tako velikih tekmovanjih.

V italijanskem mestu Capua je Nastran nastopal za ekipo TDS TRANSWORLD TEAM z motorjem Honda, ekipo že dobro pozna, saj je za njo nastopal že v sezoni 2011 in osvojil skupno 6. mesto.

Treningi in kvalifikacije so se odvijale v povsem spremenljivem vremenu, večino časa je deževalo. Uroš je oba treninga brez off-road dela zaključil na 14 mestu, kvalifikacije pa končal  na 17. mestu. V letošnji sezoni je veliko sprememb, ena izmed glavnih je ta, da lahko ekipa pred sezono izbere katero znamko gum bo uporabljala. Ekipa kjer nastopa Uroš uporablja gume Dunlop in izkazalo se je da niso bile med najboljšimi na prvih kvalifikacijah sezone, saj je bil lanskoletni svetovni prvak Thomas Chareyre na koncu uvrščen na 13. mesto. Razlike so pa bile majhne, Uroš je za prvouvrščenim zaostajal le 1,5 sekunde.

V prvi dirki je Urošu uspel fantastičen start in se je prebijal naprej skupaj s Thomasom, pred off-road delom, ki je bil na sončen dan dirke odprt , pa ga je sotekmovalec zadel in izgubil je nekaj mest. Do konca dirke se mu je uspelo prebiti do 10. mesta , kar je bilo zanj enako ,kot da bi končal v ospredju, saj je imel popolnoma standardni agregat in slabo pripravljeno vzmetenje. Do naslednje dirke imajo v ekipi mesec časa, tako ,da se bodo lahko pripravili in izboljšali kompletni motor, da bo konkurenčen.

Drugo dirko je bil start še boljši, v prvi polovici kroga je bil že na sedmem mestu,  ampak ker je šport adrenalinski in vsak hoče zmagati je ponovno imel smolo in trčil s sotekmovalcem  in padel na 16 mesto. To Uroša ni zmedlo in se je boril do konca dirke in v cilj pripeljal enajsti. Skupno po prvi dirki si deli deseto mesto z večkratnim svetovnim prvakom Adrienom Chareyrom, ki se nikakor ne ujame z gumami Goldentyre. Skupno je na dirki slavil finec Mauno Hermunen pred francozom Thomasom Chareyrom in rojakom Sylvanom Bidartom.

Uroš o dirkah:

Dirkanje v svetovnem prvenstvu je bilo zame pod vprašanjem dolgo časa, ampak nato sem zbral sponzorje in se brez pravega treninga vseeno odlično odrezal na prvi dirki. Obakrat sem dobro startal in se boril do konca, če nebi imel smole v uvodnih krogih in slabih kvalifikacij bi zagotovo zaključil dirko še boljše kot pa deseti. V ekipi imamo sedaj veliko dela, da izboljšamo agregat in vzmetenje.  Za peto uvrščenem zaostajam le 9 točk in to je dobra popotnica za prihajajoče dirke in za ponovitev  oziroma izboljšanje rezultata iz sezone 2011.

Veliko pomoči in zagona dobim od mehanika, prijateljev, punce, staršev in seveda podpore,ki sem jo deležen s strani sponzorjev Luxuris , Transworld, AMZS, CVS mobile, AS DOMŽALE, Motul, OBSEŠEN, SHOEI, BS center in MVD RACEWEAR.

Naslednja dirka za svetovno prvenstvo bo ponovno potekala v Italiji v mestu Vairano, ki leži v bližini Milana.

Uroš Nastran PR

Novo na Metroplay: Župnik Martin Golob | "Duhovnik je lahko čisto normalen človek!"