Nastrana je v Andori spremljala smola

12. 7. 2011

To nedeljo je v Andori na nadmorski višini nad 2.000 metrov potekala tretja dirka svetovnega prvenstva v supermotu. Na dirki je nastopal tudi Uroš Nastran (AMD SITAR racing), ki letos tekmuje na Hondi za ekipo TDS LAWANTEAM.

Na ogrevalnih treningih je imel Uroš od začetka res lepe linije, prvih dvajset minut treninga je dosegal najhitrejše čase, v zadnjih minutah treninga pa so ga prehiteli štirje tovarniški vozniki, ki so imeli dobro pripravljene motorje za to nadmorsko višino, tako da je v prvem treningu Uroš končal na šestem, v drugem pa na petem mestu.

Na kvalifikacijah je ponovno začel odlično, po petih minutah pa je imel tehnično težavo na motorju, tako da je moral v boxe popraviti motor. Po dvajsetih minutah je šel ponovno na progo, a je bil off-road del že zelo uničen, tako da ni ponovil rezultata iz treningov. Končal je na 9.mestu. Na kvalifikacijah je bil najhitejši francoz Adrien Chareyre, drugi je bil njegov brat Thomas, tretji pa finec Mauno Hermunen.

V prvi vožnji je Uroš na startu izgubil dve mesti, v petem krogu pa še padel na off-road delu. Pri padcu je poškodoval prestavno ročico,tako da ni mogel prestaviti v nevtralno prestavo. Motor mu zato kar nekaj časa ni vžgal. V tej vožnji je zaklučil na predzadnjem mestu.

V drugi vožnji je imel veliko smole po štartu, saj se je po štartu prebil do 9.mesta, a v drugem ovinku je vanj trčil eden od tekmovalcev in motor mu je ugasnil. Da ga je prižgal je potreboval kar nekaj časa, prvi tekmovalci so medtem odvozili že cel krog. Uroš je nato dirko nadeljeval s prvo skupino tekmovalcev. Z njimi je vozil do konca, a z enim krogom zaostanka. Dirko je končal na 18.mestu.

Zadnjo tretjo dirko so v ekipi Urošu zamenjali motor zaradi težav s prižiganjem, ki jih je imel v prvih dveh vožnjah. Po startu je bil na 14. mestu, do konca tekme pa je uspel priti do 12. mesta. Skupno je dirko zaključil na zanj slabem 18. mestu. Uroš je v skupnem seštevku svetovnega prvenstva nazadoval za pet mest, tako da zdaj zaseda 14.mesto. Skupni zmagovalec je bil Adrian Chareyre pred bratom Thomasom in Van Den Boschem.

Naslednja dirka, ki čaka Uroša in njegovo ekipo, bo 16. in 17. julija v Italiji. Dirka se bo odvijala na kartodromu v Pomposi in bo štela za italijansko prvenstvo.