Supermoto SP na Grobniku: Nesrečni konec tedna za Nastrana

10. 7. 2012

Četrta tekma za svetovno prvenstvo v supermotu, ki je bila na Hrvaškem Grobniku, se je slabo končala za Nastrana

Uroš Nastran je na tekmo prišel zelo optimistično, saj je pred tretjo tekmo svetovnega prvenstva v Bolgariji končno dobro nastavil svoj motor in že tam dosegel odlično 4. In 5. mesto. Na Grobniku pa je imel željo po dobrem rezultatu še večjo, saj je bila to zanj skoraj domača tekma in zelo veliko navijačev ga je lahko prišlo spodbujat.

Na prvem prostem treningu je  Uroš vozil zelo dobro, imel je šesti najhitrejši čas. Progo na Grobniku prej ni poznal, ampak jo je hitro dal v spomin, saj ni bila zahtevna, njemu pa je odgovarjala, ker je bila zelo hitra. Povprečna hitrost je znašala kar 84 km/h.

Drugi prosti trening je začel na vrhu, nekaj časa je imel tretji najhitrejši čas. Nato je padel po lestvici do desetega mesta, v petnajstem krogu je padel, ko je želel izboljšati svoj najhitrejši čas. Padel je na off-road delu, ker je zapeljal na kamen, ki je bil na majhnem skoku v ovinku. Reševalci so ga odpeljali v bolnišnico, kjer so mu po rentgenu ugotovili, da ima poškodovano zapestje in zlomljeno levo roko.

Izjava Uroša: "Po uspešni Bolgarski dirki smo na testu v Pomposi še dodatno spremenili motor, tako da sem bil z njim še hitrejši. Dirko na Grobniku sem res težko pričakoval, saj sem bil v res dobri pripravljenosti in želel sem si stopničk pred domačimi gledalci in prijatelji, ki so me prišli spodbujat. Na žalost sem na drugem treningu padel zaradi kamenja na progi in si poškodoval roko. Hvala mojim sponzorjem Luxuris, Transworld, Nastran, ekipi Suzuki Lux Performance, Jerryju in Simonu za snemanje in fotografiranje ob progi, prijateljem Silvu, Klemenu in Matevžu, ki me redno spremljajo na dirkah."

Uroš bo na naslednji tekmi za svetovno prvenstvo, ki bo 19.08.2012 v Švici že nastopal. V skupnem seštevku svetovnega prvenstva je izgubil nekaj mest, trenutno je na 11. mestu.