Pintar odličen tretji na dirki za evropski pokal

26. 5. 2008

V odličnem sončnem vremenu so se na madžarskem dirkališču Pannonia ring pred 5.000 gledalci pomerili cestno hitrostni motociklisti na drugi dirki sezone v Euro cup-u, tokrat skupaj z dirkači prvenstva Alpe Adria.

Po sobotnih kvalifikacijskih treningih sta Pintar in Skubic iz ekipe Inotherm racing team zasedla 6. in 7. startno mesto. Pintar je odlično startal in po prvem krogu čez ciljno črto pripeljal kot četrti, Skubic pa je zadržal osmo mesto.

Po dveh krogih sta se od skupine odlepila čeha Rous in Filla, ki sta do konca dirke vozila svoj tempo in si nabrala kar nekaj metrov prednosti, skupino za njimi pa je vodil Boštjan Pintar, ki je ciljno črto po 14 krogih prečkal tretji. 'Rezultat je dober, vendar vem, da to ni moj maksimum. Zadnja guma je imela preslab oprijem, da bi lahko držal tempo prvih dveh, nisem hotel tvegati s padcem, čeprav sem bil dvakrat v kritični situaciji. Vesel sem tretjega mesta, kar mi daje novo energijo pred naslednjo dirko na hrvaškem dirkališču Grobnik, kjer startamo z mojo Yamaho na zmago, ' je po dirki povedal Pintar.

Skubic je zasedel 6. mesto v točkovanju za evropski pokal in dejal: 'Ostal sem dolžnik navijačem, dirka je bila dolga samo 14 krogov, meni so bolj pri srcu daljše, a kar je je. Na Grobniku na naslednji dirki bom to popravil, zagotovo! '

Tina Katrašnik je v razredu 600 Supersport zasedla 9. mesto, Tomaž Koršič 10. mesto, Berto Camlek je v razredu 1000 Superstock odstopil, v Superbike-u pa je 4 četrti.