Poročilo po dirki za DP v motokrosu: KTM Team Slovenija

26. 3. 2012

Včeraj so se v Brežicah odvile prva dirke za državno prvenstvo v motokrosu. Objavljamo poročilo ekipe KTM Team Slovenija - Seles Moto.

V nedeljo, 25. marca, se je v Prilipah pri Brežicah začelo državno prvenstvo v motokrosu za sezono 2012. Tekmovalci so se pomerili v šestih kategorijah. Člani ekipe KTM Team Slovenija /SELES moto so zopet pokazali, da zmorejo poseči po najvišjih mestih in tako konkurirati ostalim dirkačem tudi v bolj konkurenčnih dirkah za državno prvenstvo.

V kategoriji veteranov je oranžne zastopal Jernej Bogataj, ki je na kvalifikacijah zasedel sedmo mesto. V prvi vožnji je štartal najhitreje in tako vozil v vodstvu. Med vožnjo je napravil nekaj napak in zato končal na četrtem mestu, ki ga je obdržal tudi v drugi vožnji in tako zasedel skupno četrto mesto. Jernej tekmuje z motorjem KTM SX-F 350.

Z motorji prostornine 50 kubičnih centimetrov so tokrat vozili le štirje tekmovalci, vsi na motorjih KTM. Po prvi vožnji je bil najhitrejši Gal Zupančič, ki je v cilj prispel kar dobri dve minuti pred Lanom Cuznarjem. Povedel je tudi v drugi dirki in si tako privozil skupno zmago. Sledita pa mu Cuznar Lan in Gal Hauptman.

Dirka je bila napeta tudi v razredu MX 65, ki je bil skoraj v celoti na oranžnih motorjih.  Prvo vožnjo je prepričljivo zmagal Luka Milec (KTM Team Slovenija), ki je zopet dominiral konkurenco ter s svojo vožnjo navduševal številčno občinstvo. Luka je na koncu obe vožnji zmagal in vsem zopet dokazal, da je Slovenija zanj premajhna. Luka je vozil z motorjem KTM SX 65.

V boju za drugo mesto pa je Maksu Mausserju za ovratnik celo dirko dihala Staša Braniselj. Mausser je uspel obdržati prednost in tako končal na drugem mestu.  Od petega do sedmega mesta so na KTM-ih zasedli Matevž Robek, Rožle Pajk in Gašper Polajžer (KTM team Slovenija).

Milec je suvereno zmagal tudi drugo vožnjo, pred Mausserjem in Branisljevo. Izkupiček ekipe KTM team Slovenija / SELES moto v kategoriji MX65 je tako skupno prvo mesto Luka Milca in šesto mesto Gašperja Polajžerja. Gašper Polajžar je pokazal tudi, da je vsako dirko hitrejši, na nedeljski dirki je Gašper dobro vozil in držal ritem z vodilnimi. Gašper vozi motor KTM SX 65.

Prvo vožnjo razreda MX85 je zaznamovala borba za prvo mesto, ki sta jo uprizorila Jan Pancar in Nick Škorja, član ekipe KTM Team Slovenija / SELES moto. Pancar je nekaj časa dirko vodil, v zadnjih krogih pa je po ciljni ravnini prevzel vodstvo Škorja in ga do konca vožnje tudi zadržal. Nick je tokrat imel celoten nadzor nad  dirko in premišljeno odpeljal brez napak. V drugi vožnji kot vodilni celo vožnjo vozil Nick Škorja in si tako priboril skupno zmago. Nick tekmuje z motorjev KTM SX 85.

V skupini MX 125 sta oranžne zastopala Luka Kutnar, ki je po borbi z Aljošo Molnarjem prvo vožnjo končal na 4. mestu in Jernej Mozetič, ki je ciljno črto prevozil štirinajsti. Najhitrejši je bil Peter Irt, takoj za njim pa Anej Doplihar. V drugi vožnji je Kutnar po več prehitevanjih zasedel 6. mesto, v skupnem seštevku pa 5. mesto. Luka je vozil z motorjem KTM SX-F 250, Jernej Mozetič je moral zaradi trčenja odstopiti. To mu je prineslo skupno 16. mesto. Jernej vozi KTM SX 150.

Martin-u Podgornik-u je v prvi vožnji uspel odličen start in prve zavoje je odpeljal med vodilnimi. Prvo polovico dirke je odlično vozil do nesrečnega trenutka, ko mu je od sotekmovalca priletel kamen, kateri je poškodoval vbrizgalno elektroniko. Žal Martin ni mogel odpraviti napake in na dirki odstopil. Vsekakor je Martin dokazal, da je dobro pripravljen na sezono in da z tehničnimi progami nima težav. Martin je nastopal z motorjev KTM SX-F 350.

Seveda ne smemo pozabiti na vrhunske vožnje Petra Reitbaurja, ki je v kategoriji open v prvi vožnji vožnji zmagal z veliko prednostjo. V drugi vožnji je Peter slabše štartal in ustal vkleščen v množici. Peter je kljub dobri vožnji in napredovanju na koncu zasedel skupno 2 . Mesto. Peter je tekmoval z motorjev KTM SX-F 350.

Na koncu bi seveda omenili še več kot odlično vožnjo Erika Slavca, ki je vozil KTM SX-F 350. Erik je v drugi vožnji prikazal odlično predstavo in se polovico dirke vozil na drugem mesti za Klemnom Gerčarjem, ki je na koncu tudi zmagal. Erik je na koncu zasedel odlično 4.mesto v močni konkurenci.

Tako lahko z lahkoto rečemo, da so vsi KTM-ovi vozniki bili zelo dobri in posebej smo zadovoljni, da se delež KTM motorjev vsako dirko veča. Vsem tekmovalcem v motokrosu ne glede na znamko želimo veliko sreče in uspehov v nadaljevanju sezone.