Prosenik v Bol'd Oru zlomil ključnico, Jermanaova ekipa odstopila

30. 4. 2014

Prva dirka v koledarju za WorldEnduranceChampionship se je po dobrem začetku na kvalifikacijah za Janeza Prosenika (AMD Trebnje), končala klavrno. Slabo je šlo tudi jermanovi ekipi, saj si je moštveni kolega, avstralski prvak zlomil nogo.

Tako kot je bilo na povedano je že pred začetkom tekme začelo deževati, kar je na tako dolgi tekmi, kot je bila pred nami nezaželeno. Janez Prosenik kateri vozi za Francosko ekipo Team Flembbo, je začel, kot prvi voznik in tudi štartal dirko.

Iz začetne 21 pozicije se je že po prvem krogu povzpel na skupno 13 mesto, vendar pa je že kmalu v začetku dirke, v prvem ovinku naredil manjšo napako pri prehitevanju voznika pred njim, in zdrsnilo mu je prednje kolo pri hitrosti okoli 180km/h pri padcu zlomil ključnico.

Janez je kljub zlomljeni ključnici sam pobral motor, ga pripeljal do boxa, kjer so mehaniki hitro popravili motor, in dirko je nadaljeval drugi voznik.

Janeza so takoj odpeljali v medical center na dirkališču, kjer so ga takoj napotili v bolnišnico v Nevers, kjer so ugotovili, da si je polomil desno ključnico, prav na istem mestu, kot že dve leti poprej. Tako je z opornico zapustil bolnišnico in se vrnil v box, kjer je izvedel da sta se preostale dva voznika odločila, da bosta poskušala sama odvoziti dirko do konca.

Na koncu je ekipi Team Flembbo, kljub polomljenemu Janezu dirko uspelo zaključiti in dokončati na odličnem 9 mestu v razredu EWC Superbike.

Naslednja dirka za WorldEnduranceChampionship pa bo na razporedu julija in sicer na Japonskem dirkališču SuzukaCircuit. Pred tem pa ga čaka okrevanje, in še nekaj evropskih dirk. Prva je na razporedu še prihodnji vikend v Italiji, katero bo Janez preskočil in se raje popolnima pripravil na dirko konec meseca maja na Madžarskem

REZULTATI DIRKE

SUPERBIKE

1.SRC KAWASAKI FRANCIJA (11) 2.KAWASAKIGMT YAMAHA FRANCE (94) 3.YAMAHATEAM  BOLLIGER SWITZERLAND (8) KAWASAKI,...9. TEAM FLEMMBO (46) KAWASAKI

IZJAVA JANEZA PROSENIKA

» Za dirko Bol D Or 24h sem se zelo dobro pripravil in sem opravil veliko testov in treningov, tako da sem imel zelo visoka pričakovanja, katera so se na kvalifikacija tudi uresničila. Svoj čas na dirkališču sem od lanskega leta popravil za 1,8 sek, in v svoji skupini v dežnih pogojih osvojil tretji kvalifikacijski čas. Tako sem na dirki pričakoval veliko, vendar pa so se mi sanje končale že v prvi uri in tako sem razočaran zapustil dirkališče v MagnyCoursu, katero mi prav gotovo ne bo ostalo v lepih spominih.«

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o svoji najljubši tehniki pomnjenja