Prvenstvo Alpe Adria: Brno

16. 5. 2010

V zelo slabih vremenskih razmerah z dežjem in vetrom pri temperaturi 5 stopinj se je odvijala tretja letošnja dirka za prvenstvo Alpe Adria na GP dirkališču v Brnu.

Marko Jerman nadaljuje letošnjo serijo zmag v razredu Supersport. Po napeti dirki v zelo težkih razmerah je uspel v zadnjem krogu izboriti zmago pred Poljakom Bukowskim in Čehom Kalabom. Boštjan Pintar je po odličnem štartu odstopil vsled okvare na elektoniki.

V razredu 600 Superstock je odlično sedmo mesto zasedel Luka Dečko, v razredu 1000 Suprstock je bil Janez Prosenik deseti. Pravkar so končali dirko vozniki razreda Superbike. Jerman je presedlal s 600 kubičnega motocikla na 1000-kubično Hondo, kjer pa ni našel najboljšega občutka in končal dirko dvanajsti.

Na koncu weekenda so bili dirkači lahko veseli, če so ostali na kolesih in ta dirka jim prav gotovo ne bo ostala v lepem spominu.

Rezultate razreda SS600 najdete v priponki.