SBK: Valencia

17. 4. 2007

Minuli konec tedna so dirko v španski Valenciji zaznamovale predvsem kvalifikacije, ki so potekale na mokri stezi. Presenetil je predvsem avstralec Troy Bayliss, ki je najboljši štartni položaj v razredu Superbike prevzel, ni pa ga tudi uspešno izkoristil, le dva tedna po amputaciji dela desnega mezinca.

V razredu Superbike si je na prvi dirki zmago pripeljal Xaus, ki je bil bitko z Hagom. Xaus je vodstvo prevzel v šestem krogu, ga v devetem krogu izgubil in v enajstem ponovno v boju s Hagom le tega prevzel in ga zadržal do konca dirke.

V drugi dirki se je srčni utrip povišal v zadnjem krogu, ko sta nekajkrat v boju za drugo mesto prehitela Biaggi in Haga, zmagal pa je Toseland.

V razredu Supersport je slavil Sofuoglu, drugi je bil moštveni kolega Pitt, na najnižjo stopničko pa se je na koncu povzpel Nannelli. V desetem krogu sta se po padcu Ribe z njim v pesek odpeljala tudi Fujiwara in Curtain.

Slovenec Marko Jerman je v razredu Superstock 1000 z svojo Yamaho v cilj pripeljal deseti, deseto mesto pa zaseda tudi v skupni razvrstitvi.

Točkovanje dirkačev:

Superbike: Toseland (151), Biaggi (138), Haga (124), Corser (101), Bayliss (90), Lanzi (87), Xaus (83), Neukirchner (56), Rolfo (46) ….

Supersport: Sofuoglu (95), Foret (51), Fujiwara (43), Harms (39), Nannelli (30), Parkes (27), Roccoli (26), Curtain (25), Jones (25) …