Slovenija sedma na evropskem pokalu narodov

24. 4. 2013

V prvi izvedbi prenovljene oblike evropskega pokala narodov v motokrosu je slovenska ekipa osvojila sedmo mesto. Če ne bi bilo smole v obliki tehničnih okvar, bi ekipa lahko realno pričakovala uvrstitev med prvo peterico.

Prva sta nastop v Castelnau de Lewisu v Franciji opravila voznika razreda EMX 85, Luka Milec (AMD Slovenske Konjice) in Jan Pancar (AMD Šentvid pri Stični). Prvi nastop sta opravila odlično in se oba uvrstila med prvo deseterico. Milec je osvojil osmo, Pancar pa deseto mesto.

Drugi nastop je pripadel razredom EMX 125 in EMX 250. Vrhunski nastop je opravil Peter Irt (AMD Sitar racing), saj je v cilj zapeljal na četrtem mestu. Miha Bubnič (AMD Beli kamen)je ostal v ozadju in bil 23. Sledil je nov nastop razreda EMX 85 in znova sta se za visoka mesta potegovala Milec in Pancar. Žal sta imela oba težave z izpušnimi sistemi ter bila kaznovana vsak z pribitkom ene minute na dosežen čas. Tako sta v tem nastopu osvojila 18. in 20. mesto. Brez teh težav bi oba dirko zaključila med prvo petnajsterico. Zadnji so nastopili vozniki razredov 125 in 250, in najmlajši od bratov Irt je znova posegel po odlični uvrstitvi, bil je namreč peti. Bubnič je drugi nastop končal s padcem, pri katerem si je tudi zlomil prst na roki in bil tako uvrščen na 25. mesto.

Skupno je tako slovenska ekipa osvojila sedmo mesto, naslov prvakov pa je ostal doma, saj so bili Francozi najuspešnejši in prevzeli krono Italijanom, ki so letos osvojili drugo mesto. Na najnižjo stopnico so se uvrstili Švedi.

V posamičnem točkovanju je Peter Irt v razredu 125/250 osvojil odlično peto mesto, Bubnič je bil 24. V razredu 85 je bil posamično Milec 13, Pancar pa 16.