Speddway GP - Žagar prekinil post in spet stopil na stopničke

24. 7. 2017

Matej Žagar je na stadionu Millennium v južnovaližanskem Cardiffu po štirinajstih mesecih spet ujel ritem z najhitrejšimi speedwayisti in dirko končal na tretjem mestu.

Žagar je s tem prekinil svoj 14 mesečni post, saj je bil nazadnje na stopničkah lani maja v Varšavi, na dirki za VN Poljske.

Dirko pred več kot 40.000 gledalci je pričel fenomenalno, saj je zmagal v svojih uvodnih vožnjah in še enkrat več dokazal, da mu ta precej tehnični oval tudi letos ustreza. Drugo mesto v tretjem nastopu, ko je bil od njega boljši le Poljak Bartosz Zmarzlik, nekdanji Žagarjev klubski kolega iz poljskega Gorzowa. V obeh vožnjah je za seboj pustil voznike, ki so pred dirko sodili v najožji krog favoritov. Domačina Tai Woffindna, Rusa Emila Sayfutdinova in predvsem Avstralca Jasona Doyla, vodilnega v skupnem seštevku SP.

»Po sreči v nesreči, ko po dirki švedske profesionalne lige na račun grdega padca pestijo le še bolečine v zapestju, sem res vesel, da mi je po štirinajstih poizkusih uspelo ponovno privoziti na stopničke. Ker je to bil prav Cardiff, izgleda, da mi te največje dirke in spektakli prav posebej ustrezajo,« je po dirki povedal Žagar in dodal: »Forma in stanje motorjev je na nivoju, ki sem si ga želel in to v pravem trenutku, kot kaže pa mi ni škodoval niti premor, v katerem je večina konkurentov dirkala v močnem ekipnem svetovnem prvenstvu.«