Superbike 2009: prva dirka novincu!

1. 3. 2009

Prva letošnja dirka za prvenstvo Superbike je minila v znamenju japonca Hage in presentljivo - novinca Bena Spiesa. Novi motocikli, novi dirkači.

Prvič letos so tako zahrumeli motocikli na dirkališču Phillips Island v Avstraliji. Kljub poletju na tem delu sveta je dirkačem nekoliko zagodlo vreme, saj so za prvo dirko pričakovali dež. Večinoma je ta dirka potekala po suhem asfaltu, le zadnjih nekaj krogov je na stezo padlo nekaj kapelj dežja.

Vsi dirkači so se kljub temu odločili za gume za suho stezo. Velik potencial je pokazal novi Suzuki GSX-R K9, ki sta ga Neukirchner in Kagayama na koncu v cilj pripeljala na drugem in tretjem mestu, pred drugim najhitrejšim Ducatijem (Fabrizio).

Novinec Ben Spies (Yamaha), ki je dirko začel s prvega položaja je v drugem ovinku zapeljal v pesek, in se na zaradi te napake uspel v cilj pripeljati na 16. mestu. Najhitrejši z BMW-jem je bil Troy Corser na desetem mestu, Max Biaggi z novo Aprilio RSV4 pa je štaratal z drugega mesta in končal na enajstem.

najhitrejši krog na dirki je prav z BMW-jem odpeljal Troy Corser! !

Druga dirka je minila v znamenju boja med Hago in Spiesom. Nekaj krogov pred koncem je Spies nekoliko pobegnil Ducatiju in kot 'rookie' že na prvi dirki zmagal. Z drugim mestom se je Haga, ki bo v teh dneh dopolnil 34 let povzpel na prvo mesto v skupnem seštevku. Tretje mesto je s Hondo osvojil novinec Haslam, ki je z odlično vožnjo za svojim hrbtom pustil dva Ducatija. Xaus je z BMW-jem osvojil enajsto mesto, Aprilia pa je zasedla 12. (nakano) in 15. (Biaggi) mesto.

Aprilia, ki se je po šestih letih vrnila v prvenstvo je torej pokazala nekaj moči, prav tako pa tudi BMW, ki se s prvenstvom Superbike šele spoznava.

Več o tem v naslednjih dneh preberite na Motomagazinu!