Superbike: Bayliss dvakrat prvi

18. 6. 2007

Dirka prvenstva superbike v italijanskem Misanu je tokrat malce prevetrila razvrstitev v skupnem točkovanju. Avstralec Troy Bayliss je z Ducatijem zmagal kar dvakrat in se tako s 50 osvojenimi točkami povzpel kar za dve mesti višje v skupnem seštevku.

Na prvi dirki je v dvajsetem krogu prevzel vodstvo pred Hagom, le dva kroga kasneje pa sta Haga in Biaggi v boju za drugo mesto trčila in oba končala ob stezi. Oba sta seveda ostala brez osvojenih točk in tako Baylissu omogočila skok na drugo mesto v skupnem seštevku. Drugi se je po 24 krogih v cilj pripeljal Troy Corser z Yamaho in tretji Kagayama s Suzukijem.

Na drugi dirki je 68.000 gledalcev, med njimi je bil tudi Valentino Rossi, kot že vemo ponovno ploskalo Avstralcu in Ducatiju. Hkrati je bila to tudi prva Baylissova dvojna zmaga v tej sezoni, samo dirko pa je vodil od začetka do konca, medtem ko so se za nižje stopničke borili Haga, Biaggi, Corser in Kagayama. Na koncu sta drugo in tretje mesto zasedla Haga in Biaggi, ki se tokrat nista uspela spraviti s steze. Trenutno vodilni v skupnem seštevku, James Toseland, je končal na šestem mestu.

V razredu Supersport se je dirka zaradi razlitega olja iz Jonesove honde odvila v dveh delih. Zmagal je West na Yamahi pred Parkesom na enakem motorju, tretji pa je bil vodilni v prvenstvu Sofuoglu s Hondo.

Marko Jerman tokrat ni osvojil novih točk in ostaja v skupnem seštevku razreda Stock1000 na trinajstem mestu.

Moštva, dirkači, mehaniki in pripadajoča oprema, vključno z prelestnimi lepoticami, ki spremljajo karavano na dirkah prvenstva superbike, po dirki v Misanu čaka več kot mesec dni dolg odmor pred naslednjo dirko, ki bo na dirkališču Brno, 22. julija. Obdobje počitka bo namenjeno tudi testiranju in treningu, kako bodo karte pomešane v drugem delu sezone, pa bomo izvedeli čez mesec dni.