Superbike: Eurospeedway

14. 9. 2007

Več kot mesec dni je trajal odmor med dirkama v angleškem Brands Hatchu in nemškim Eurospeedwayem, in prav toliko časa so imeli dirkači in moštva, da na zadnjih treh dirkah sezone uresničijo svoje cilje.

Po dirki v Nemčiji so razlike na lestvici v skupnem seštevku manjše, kot pred mesecem dni, prvenstvo ostaja odprto, najostrejši boji pa se pravzaprav šele začenjajo.

V razredu Superbike je na prvi dirki zmagal Japonec Haga (Yamaha), drugi je bil Biaggi (Suzuki) na najnižjo stopničko pa je stopil Troy Corser (Yamaha). Vodilni v skupnem seštevku Toseland je končal četrti.

Na drugi dirki je slavil Bayliss, drugi je bil Haga, tretji Biaggi, četrto mesto pa je spet zasedel Toseland. James Toseland, ki v prihodnji sezoni prestopa v prvenstvo MotoGP, je tako svojo prednost po dirki v Nemčiji zmanjšal na 41 točk. V razredu Stock 1000 sta slovenca Jeman in Nedog zasedla 22 in 23 mesto.

Še nekaj zanimivih dejstev po dirki: Kar 10 let so pri Kawasakiju čakali na najboljši štartni položaj, Haga je na obeh dirkah dosegel najhitrejši čas kroga, tako da mu manjkata le še dva in prehitel bo trenutno drugega Corserja. Rekord v tej kategoriji ima sicer Carl Fogartry, ki je na dirkah odpeljal kar 48 najhitrejših krogov.